اخبار

شروع محاکمه متهمان قتل داریوش مهرجویی و همسرش؛ وکیل اولیای دم تقاضای قصاص برای هر چهار نفر کرد

وکلاپرس _ علی رغم عدم حضور اولیای دم مهرجویی در دادگاه محاکمه، وکیل اولیای دم تقاضای قصاص برای هر چهار نفر متهم پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش کرد

به گزارش وکلاپرس به نقل از وبسایت جنایی، جلسه رسیدگی به این پرونده از ساعت ۹ صبح امروز ۲۷ دی ماه در شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز آغاز شد. اگرچه اعلام شده این جلسه علنی است اما از حضور خبرنگاران جلوگیری شد. ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و اعلام کرد جرم هر ۴ متهم این پرونده محرز است.

بیشتر بخوانید:

یکی از چهار متهم این پرونده قاتل اصلی است و سه متهم دیگر با او همدستی کرده‌اند. این متهمان که کم سن و سال هستند از زندان به دادگاه کیفری استان البرز منتقل شدند و جلسه محاکمه آنها در سالن اصلی در حال برگزاری است.

دو متهم این پرونده زیر سن قانونی هستند. آنها شناسنامه ندارند و با آزمایش های پزشکی مشخص شده هنوز به سن قانونی نرسیده اند.

در ابتدای این جلسه کیفرخواست صادره علیه متهمان که در ۱۲ صفحه تنظیم شده است، خوانده می‌شوند و طبق روال قانونی در ادامه باید اولیای دم داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر شکایت خود را اعلام کنند که به دلیل عدم حضور اولیای دم مهرجویی وکیل شان شکایت را مطرح خواهد کرد.

سپس نوبت به دفاع متهمان خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

از آنجا که اولیای دم مهرجویی در دادگاه شرکت نکرده بودند، وکیل آنها در جایگاه قرار گرفت و برای همه متهمان درخواست قصاص کرد.

وکیل اولیای دم نواقص زیادی را به پرونده وارد کرد و خواستار تحقیق بیشتر و رفع این نقص‌ها شد اما نماینده دادستان در پاسخ به او گفت تحقیقات انجام و همه این نواقص برطرف شده است.

در ادامه نماینده پزشکی قانونی به تشریح نحوه قتل و علت مرگ داریوش مهرجویی و همسرش پرداخت و علت اصلی فوت را بریدگی رگ گردن اعلام کرد. او همچنین به سوالات طرح شده از سوی وکیل اولیای دم پاسخ داد و گفت اول داریوش مهرجویی و سپس همسرش به قتل رسیدند.

بیشتر بخوانید:

در ادامه پدر وحیده محمد فر برای طرح خواسته اش در جایگاه قرار گرفت؛ و سپس متهم ردیف چهارم پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش در جایگاه قرار گرفت و با قبول بخش از اتهاماتش گفت: من ایرانی‌ها را دوست دارم و آنها به من بدی نکردند.

منبع: سایت خبری جنایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا