اخبار

سرقت از منزل یک وکیل دادگستری و ربودن ۲۵ دست کت و شلوار

وکلاپرس _ سارقان حرفه‌ای پس از هک کردن دوربین مداربسته منزل یکی از وکلای دادگستری، وارد خانه شده و علی رغم ربودن دلار و سکه‌های وی، ۲۵ دست کت و شلوار، ادکلن‌ها، ساعت‌های مارک، ریش تراش و وسایل شخصی‌اش را هم برده بودند.

به گزارش وکلاپرس به  نقل از سایت جنایی، از اواخر پاییز سال گذشته وقوع سرقت‌های سریالی در شمال شهر تهران توسط شهروندان گزارش شد و با طرح شکایت‌های متعدد، شاکیان گفتند: وقتی آمدیم با خانه خالی روبرو شدیم و دیدیم سارقان هر چه را که می‌توانستند با خود ‌برده‌اند.

اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت هر چیزی را که در خانه مالباختگان می‌دیدند، با خود می‌بردند و حتی به جهیزیه دختر یکی از مالباختگان هم رحم نکردند؛ اما عاقبت در دام دوربین مخفی گرفتار شدند.

سرقت از منزل یک وکیل دادگستری

بررسی‌های اولیه و رد پاها نشان می‌داد سارقان با مهارت ویژه‌ای وارد شده‌اند. ماموران پلیس پی بردند سارقان با شگرد بالکن‌روی و بعد تخریب در و پنجره‌هایی که به سمت خیابان بودند، وارد خانه مالباختگان شده‌اند.

در یکی از موارد شاکی وکیل دادگستری بود که با پلیس تماس گرفت و از سرقت خانه‌اش خبر داد.

بیشتر بخوانید:

در سرقت از این وکیل دادگستری، سارقان نه تنها دلار و سکه‌هایش را برده بودند، بلکه ۲۵ دست کت و شلوار، ادکلن‌ها، ساعت‌های مارک، ریش تراش و وسایل شخصی‌اش را هم برده بودند.

با شکایت وکیل جوان تحقیقات پلیسی آغاز شد و بررسی‌ها نشان داد سارقان از طریق بالکن وارد خانه شده و سرقت را انجام داده‌اند. از این رو احتمال اینکه سرقت از سوی باند تحت تعقیب انجام شده باشد دور از ذهن به نظر نرسید.

هک دوربین‌های مداربسته توسط سارقان

این در حالی بود که با وجود اینکه خانه مجهز به دوربین مداربسته بود، تصویری از سارقان وجود نداشت. به این ترتیب تحقیقات ادامه یافت و مشخص شد دوربین‌های مداربسته قبل از ورود سارقان، هک شده و تمامی دوربین‌ها از کار افتاده بود.

در حالی که بررسی‌ها برای شناسایی سارقان ادامه داشت، کارآگاهان با شکایت‌های مشابه مواجه شدند.

یکی از شکات گفت: زمانی که خانه نبودم، سارقان با تخریب در وارد شده و از زعفران و گونی برنج گرفته تا داروهایم که به خاطر بیماری خاصی که داشتم و گران قیمت بود، به سرقت کرده‌اند. حتی شیر آلات و سیستم‌های گرمایشی را هم به سرقت برده‌اند.

در بررسی‌ها مشخص شد دوربین خانه این شاکی هم از کار افتاده بود.

بیشتر بخوانید:

سرقت های سریالی

تحقیقات پلیسی حکایت از آن داشت که شیوه و شگرد سرقت با دزدی از خانه وکیل دادگستری مشابه بوده و احتمال سریالی بودن سرقت‌ها توسط اعضای همان باند انجام شده است.

سرقت‌های اعضای باند ادامه داشت و سارقان هر چه در خانه مالباختگان می‌دیدند با خود می‌بردند. در عین حال سرنخی برای دستگیری سارقان بدست نیامده بود تا اینکه سارقان برای دستبرد به خانه‌ای همه دوربین‌ها را از کار انداختند و وارد آنجا شدند؛ اما نمی‌دانستند در آنجا دوربینی مخفی مقابل در ورودی نصب شده است. از آنجایی که سارقان متوجه آن نشده بودند تصویر آن ها به دست آمد.

دستگیری دونفر از اعضای ۴ نفره باند سارقان

با بازبینی فیلم دوربین مخفی محل سرقت، مشخص شد سارقان چهار نفر هستند.

سارقان با تصور اینکه خانه دوربین ندارد، ماسکشان را برداشته و نقشه سرقت را اجرا کرده بودند. تصاویر سارقان با تصاویر متهمان سابقه‌دار اداره آگاهی تطبیق داده و هویت آن ها شناسایی شد.

سه متهم که چهره‌شان مشخص شده بود، سابقه سرقت منزل در پرونده خود داشتند و هر کدام پس از تحمل حبس آزاد شده بودند.

بیشتر بخوانید:

با شناسایی هویت متهمان، به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت، کارآگاهان اداره آگاهی وارد عمل شده و با شناسایی مخفیگاه آن ها، دو نفر از سه سارق را بازداشت کردند.

تحقیقات برای دستگیری دو متهم دیگر این پرونده در حالی ادامه دارد که در مخفیگاه آن ها مقدار زیادی از وسایل سرقتی کشف شد.

منبع: جنایی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا