اخبار قوه قضاییه

سامانه شهود و مطلعین به منظور ثبت اطلاعات هویتی شاهدان راه اندازی شد

وکلاپرس- رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از ایجاد سامانه شهود و مطلعین در راستای اجرای سند تحول قضایی و به منظور ثبت اطلاعات هویتی شاهدان خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از میزان محمد کاظمی فرد این سامانه  را در اتقان آرا بسیار تاثیر گذار دانست و درباره نحوه کارکرد این سامانه اعلام کرد: این سامانه به صورت خودکار تعداد دفعاتی که یک شخص به عنوان شاهد در تمام محاکم کشور حاضر شده را ثبت می‌کند.

در راستای اجرای سند تحول قضایی و به منظور ثبت اطلاعات هویتی شاهد

محمد کاظمی فرد با بیان اینکه در راستای اجرای سند تحول قضایی و به منظور ثبت اطلاعات هویتی شاهد، سامانه شهود و مطلعین ایجاد شده است، تاکید کرد: این سامانه فردی که به صورت حرفه ای اقدام به شهادت می‌کند را شناسایی و پس از ثبت اطلاعات این فرد، در زمان رسیدگی قاضی از هویت فرد مطلع و این موضوع را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی افزود: این سامانه به صورت خودکار تعداد دفعاتی که یک شخص به عنوان شاهد در تمام محاکم کشور حاضر شده را ثبت می‌کند و در هنگام ثبت مجدد آن شخص به عنوان شاهد، قاضی هشدار این موضوع را از طریق سامانه دریافت می کند.

بیشتر بخوانید:

استفاده از سامانه شهود و مطلعین در اتقان آرا بسیار تاثیر گذار است

کاظمی فرد در ادامه با بیان اینکه در این سامانه ۸ هزار نفر شناسایی شدند که بیش از ۳ بار اقدام به شهادت کرده اند، گفت: استفاده از این سامانه در اتقان آرا بسیار تاثیر گذار است و از تبانی افرادی که قصد سوءاستفاده دارند جلوگیری می کند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با تاکید براینکه استفاده از این سامانه باعث می شود که روند تحقیقات و دادرسی ها به انحراف نرود ،گفت:این اقدام در راستای سند تحول و هوشمند سازی قوه قضاییه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه با بهره گیری از فناوری های نوین کیفیت تصمیمات قضایی افزایش پیدا می کند ،گفت:سامانه شهود کیفیت آرا را افزایش می دهد و از تبانی و سوءاستفاده افراد متخلف جلوگیری به عمل می آورد.

منبع: خبرگزاری میزان

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا