اخبار مجلس شورای اسلامیویژه

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: جزییات طرح تسهیل نیاز به اصلاح دارد و در صحن علنی چکش کاری می‌شود

وکلاپرس- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اعلام موافقت خود با کلیات طرح تسهیل، جزئیات طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار را نیازمند اصلاحات دانست.

به گزارش وکلاپرس و به نقل از خانه ملت، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان مزایای طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار گفت: جزئیات آن مانند بحث حداقل نمره، آزمون و…  نیاز به اصلاحاتی دارد که  در صحن علنی چکش کاری خواهد شد.

روان‌سازی فرآیند کسب و کارها در طرح تسهیل

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی درباره تصویب کلیات طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، گفت: با تصویب این طرح موانع پیش روی صدور مجوزها برطرف شده و زمینه روان‌سازی فرآیند کسب و کارها فراهم خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ویدئو: مخالفت عضو کمیسیون اقتصاد مجلس با طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

از سوی دیگر جلوگیری از خرید و فروش مجوز و دسترسی مردم به خدمات این حوزه از دیگر مزایای آن خواهد بود.

ارتقای رتبه ایران در جذب سرمایه‌گذاری خارجی

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزایش رقابت و کیفیت در حوزه‌های مربوطه را از جمله دیگر مزایای طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار دانست و افزود: از آنجا که تسهیل کسب و کار، بر جذب سرمایه‌گذاری خارجی اثر مناسب دارد، در صورت اصلاح همزمان سایر عوامل، رتبه ایران در جذب سرمایه‌گذاری خارجی ارتقا خواهد یافت.

ارائه پیشنهاداتی برای اصلاح طرح تسهیل

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با کلیات طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار موافق هستم اما جزئیات آن مانند بحث حداقل نمره، آزمون و…  نیاز به اصلاحاتی دارد که پیشنهاداتی برای آن مطرح شده و جزئیات طرح در صحن علنی چکش کاری خواهد شد.

منبع: خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا