اخبار بین المللیویژه

رقابت موسسات حقوقی نیویورک در افزایش حقوق وکلای دادگستری خود

وکلاپرس- با افزایش میزان حقوق سالانه وکلا در موسسه حقوقی میلبانک، احتمال افزایش حقوق وکلا در موسسات بزرگ حقوقی ایالات متحده افزایش یافت.

به گزارش وکلاپرس به نقل از رویترز، موسسه حقوقی بین المللی میلبانک (Milbank LLP) دو هفته پیش با اعلام افزایش حقوق و مزایای پرسنل خود، دور جدیدی از افزایش حقوق وکلا را آغاز کرده است.

بیشتر بخوانید:

تنها پس از چند ساعت از اعلام افزایش حقوق در نهاد مذکور، موسسه حقوقی کادوالدر (Cadwalader) به عنوان رقیب، از افزایش حقوق و مزایای سازمان خود مطابق با موسسه رقیب خبر داد.

افزایش حقوق وکلا بر اساس سابقه

Milbank LLP یک موسسه حقوقی بین المللی است که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک قرار دارد. این دفتر همچنین در واشنگتن دی سی، لس آنجلس، لندن، فرانکفورت، مونیخ، توکیو، هنگ کنگ، سائوپائولو، سئول، سنگاپور و پکن دفتر دارد.

کادوالدر نیز قدیمی‌ترین موسسه حقوقی شهر نیویورک و یکی از قدیمی‌ترین نهادهای حقوقی در ایالات متحده آمریکا است. وکیل جان ولز این دفتر را در سال ۱۷۹۲ تأسیس کرد. در سال ۲۰۱۴ این شرکت تقریباً ۴۰۰ وکیل در استخدام خود دارد.

بیشتر بخوانید:

هر دو شرکت اعلام کرده‌اند که حقوق پایه وکلای تازه کار(با تجربه یکساله) خود را از ۲۰۵,۰۰۰ دلار به ۲۱۵,۰۰۰ دلار افزایش خواهند داد، در حالی که همکاران سال هشتم شاهد افزایش دستمزد خود از ۳۶۵,۰۰۰ دلار به ۳۸۵,۰۰۰ دلار خواهند بود.

بزرگترین رشد تورم سالانه در چهار دهه اخیر در آمریکا

اسکات ادلمن، رئیس میلبانک از ثبت یک سال رکورد درآمد و سود در این شرکت خبر داد و با بیان اینکه”این شرکت و کارکنان آن نیز مانند سایر نقاط کشور افزایش تورم را تجربه می کنند” گفت: یک دلار به اندازه سال گذشته نمی‌ارزد. قیمت‌ کالاها برای مصرف‌کننده در ایالات متحده افزایش یافت و به بزرگترین رشد تورم سالانه در نزدیک به چهار دهه اخیر کمک کرد.

ادلمن با بیان این مطلب که «اگر اقدام میلبانک باعث شود سایر شرکت ها نیز از این روش پیروی کنند، مایه تعجب نیست» گفت: ما همیشه بر روی جذب نیرو متمرکز هستیم و پاداش و افزایش حقوق تکه‌ای از این پازل است. این افزایش حقوق در شعب در ایالات متحده، لندن، آسیا و سائوپائولو اعمال خواهند شد.

منبع: رویترز

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا