اخبارویژه

رئیس دادگستری استان البرز: ادعای وکیل شریف زاده درباره شکنجه محمد حسینی بررسی می‌شود

وکلاپرس- رئیس کل دادگستری استان البرز از بررسی ادعای وکیل شریف زاده درباره شکنجه متهم سید محمد حسینی در پرونده رسیدگی به قتل  روح الله عجمیان متهم خبر داد.

به گزارش وکلاپرس، دو روز گذشته علی شریف زاده اردکانی وکیل محمد حسینی یکی از متهمان پرونده شهادت شهید عجمیان با انتشار توییتی ادعا کرد که موکل او در زندان شکنجه شده و اقاریر وی تحت شکنجه بوده و وجاهت قانونی ندارد.

بیشتر بخوانید:

وکیل هادی شریف‌زاده اردکانی در توییتی درباره وضعیت موکل خود مدعی شد:

با سید محمد حسینی، جوان محکوم شده به اعدام،⁩ در زندان کرج ملاقات کردم روایتش همه اشک بود. ‏از شکنجه، ضرب وشتم با چشم و دست و پای بسته تا لگد به سر و بیهوشی، از میله آهنی به کف پا و شوکر در قسمتهای مختلف بدن، مردی که اقرارهایش تحت شکنجه بوده و هیچ وجاهت قانونی ندارد.

رئیس کل دادگستری استان البرز در واکنش به این توییت گفت: ادعاهای مطرح شده در خصوص شکنجه یکی از متهمین پرونده شهید عجمیان بررسی خواهد شد، اما تاکنون هیچ شواهدی مبنی بر صحت آن‌ها وجود ندارد.

فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز در رابطه با ادعاهای وکیل مدافع محمد حسینی اظهار کرد: حکم پرونده متهمان شهادت شهید عجمیان صادر و به دیوان عالی کشور ارسال شده است. اخیرا نیز وکیل یکی از متهمین این پرونده در خصوص موکلش ادعاهایی را مطرح کرده است.

وی افزود: فیلم‌های روز شهادت شهید عجمیان موجود است و سایر ادله از جمله اظهارات شاهدان حادثه، اظهارات متهمان دیگر در تشریح نحوه شهادت و اقرارهای مکرر و متعدد متهم نزد ضابطان دادگستری، بازپرسی و خصوصا اقرار صریح وی در دادگاه موید این موضوع است که متهم محمد حسینی به شهید عجمیان چند ضربه چاقو زده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس کل دادگستری استان البرز در ادامه بیان کرد: با توجه به تاکیدات رئیس قوه قضائیه مبنی بر اینکه اگر متهمی ادعایی مطرح کرد باید به آن رسیدگی شود، پس از ادعاهای وکیل این متهم با ارجاع موضوع به دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، پرونده‌ای در این خصوص در یکی از شعب بازپرسی دادسرای کرج تشکیل گردیده و متهم محمد حسینی اگر ادعایی دارد می‌تواند با سند و مدرک آن را مطرح کند و حتما به تمام موارد رسیدگی خواهد شد. در ضمن از این وکیل نیز دعوت می‌شود تا مدارک و توضیحات خود را در مورد ادعاهایی که مطرح کرده است، ارائه دهد.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: در زمان انتقال متهم محمد حسینی به زندان معاینات لازم انجام شده و هیچ اثری از ضرب و شتم مشاهده نشده و خود ایشان نیز تاکنون ادعایی در این خصوص مطرح نکرده است.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا