اخبار قوه قضاییهویژه

رئیس دادگستری آذربایجان غربی بر نقش وکلا در تثبیت مالکیت‌ و سازش در پرونده‌های خانواده تاکید کرد

ناصر عتباتی : جامعه وکلا دست دستگاه قضایی را بگیرند

وکلاپرس _ رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در نشستی که در ارومیه برگزار شد، به نقش موثر وکلا در امر تثبیت مالکیت‌ها و صلح و سازش پرونده هایی با موضوع خانواده تاکید کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از میزان، ناصر عتباتی (رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی) از جامعه وکلا خواست به فرهنگ سازی تثبیت مالکیت‌ها کمک کرده و در امر صلح و سازش با توجه به اینکه نقش آفرینی موثری دارند، دست دستگاه قضایی را بگیرند و در سازش پرونده‌ها با موضوع خانواده تلاش کنند.

بیشتر بخوانید:

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در نشست مشترک شورای معاونان خود با شورای عالی وکلای قوه قضاییه، بیان کرد: در استان نشست‌هایی این چنین در راستای هم اندیشی و هم افزایی در امور قضایی برگزار می‌شود و خروجی‌های خیلی خوبی در جهت تعامل و هم اندیشی را شاهد هستیم و امیدواریم این جلسه نیز ثمرات پرباری را در حل مشکلات داشته باشد.

تشکیل اتاق داوری بین المللی با حضور وکلای ایران و عراق

عتباتی ادامه داد: استان آذربایجان غربی، استانی مرزی با ۶ گمرک، ظرفیت‌های بسیار بالایی در امر تجارت دارد و به تبع آن دعاوی و پرونده‌هایی با موضوعات بین المللی در آن تشکیل می‌شود که نیاز است با استفاده از اساتید مجرب و دوره‌های آموزشی بار علمی قضات و وکلایی که با این پرونده‌ها سروکار دارند تقویت شود و استان آذربایجان غربی اولین قدم را در این مورد برداشته است و در نشستی که مسئولین استان با استانداران اقلیم کردستان عراق داشتند مقرر شده است که اتاق داوری بین المللی با حضور وکلای دو کشور تشکیل شود.

تقویت تعاملات و ارتباطات علمی از دیگر درخواست‌های عتباتی در این نشست بود که در مورد آن اظهار کرد: از هر دو مجموعه انتظار است ارتباطات و تعاملات خود را تقویت کنند و با همفکری در موضوعات اختلافی رویه سازی کنند.

خروجی متقن و مستدل در گرو تقویت مبانی علمی

تقویت مبانی علمی و تخصصی سازی وکالت و ارتباط وکلای تخصصی با شعب تخصصی، موضوع دیگری بود که رئیس کل دادگستری استان به آن پرداخت و گفت: هر چه قدر مبانی علمی دو مجموعه تقویت شود خروجی کار در قالب احکام و آراء محکم، متقن و مستدل خود را نشان می‌دهد.

کمک جامعه وکلای مرکز به فرهنگ سازی تثبیت مالکیت‌ها

وی در ادامه از جامعه وکلای کانون و مرکز خواست به فرهنگ سازی تثبیت مالکیت‌ها کمک کنند؛ چرا که یک سوم پرونده‌های مطروحه در دستگاه قضایی مستقیم و غیرمستقیم به موضوع مالکیت‌ها مربوط هستند.

نقش آفرینی موثر وکلای مصلح در سازش پرونده‌های با موضوع خانواده

عتباتی در پایان از تلاش‌های جامعه وکلاء و وکلای مصلح در امر صلح و سازش تقدیر و بیان کرد: وکلا نقش آفرینی موثری دارند و انتظار است این روند همچنان ادامه یابد و جامعه وکلا دست دستگاه قضایی را بگیرند، خاصه در سازش پرونده‌های با موضوع خانواده تلاش کنند.

بیشتر بخوانید:

 

در ادامه نشست اعضای شورای معاونین و شورای عالی وکلای قوه قضاییه مطالبی را با توجه به موضوع این نشست بیان کردند.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا