اخبار

دستور رئیس دیوان عالی کشور برای اتخاذ تدابیر ویژه برای کاهش پرونده‌های خانواده در دیوان عالی کشور

وکلاپرس- رئیس دیوان عالی کشور صبح امروز مورخ ششم خرداد ماه ۱۴۰۳، در جلسه با شورای معاونین بر کاهش پرونده‌های خانواده و جذب قضات توانمند در دیوان عالی کشور تاکید کرد.

به گزارشوکلاپرس به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه شورای معاونین با اشاره به حضور حماسی آحاد مردم در مراسم تشییع پیکر شهید خدمت آیت الله رئیسی و همراهانش اظهار داشت: حقیقتاً مردم عزیز ما با حضور حماسی خود در صحنه و دفاع از ارزش‌های نظام و انقلاب و کسانی که صادقانه خدمت می‎کنند، سنگ تمام گذاشتند.

وی ادامه داد: این حضور حماسی در مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید، در تاریخ پرافتخار انقلاب ثبت و ضبط خواهد شد، ان شاء الله خداوند متعال این مردم غیور را برای نظام اسلامی و نظام را برای مردم عزیز نگاه دارد.

رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه این حادثه با همه تلخی‌هایش، برکاتی برای نظام خواهد داشت، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران هزینه‌های سنگینی برای سربلندی اسلام و تداوم انقلاب داده است و حوادثی همچون جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس، حادثه هفت تیر و هشتم شهریور ماه و ترور‌های شخصیت‌ها فرصتی شدند برای اینکه انقلاب گام‌های موثرتری بردارد و در هر کدام از این حوادث قدرت و توانمندی از نظام را به دنیا نشان بدهد.

بیشتر بخوانید:

اتخاذ تدابیر ویژه برای کاهش پرونده‌های خانواده و جذب قضات توانمند در دیوان عالی کشور

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنانش بر اتخاذ تدابیر ویژه برای کاهش پرونده‌های خانواده و جذب قضات توانمند در دیوان عالی کشور تأکید کرد.

رئیس دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: کثرت کار و افزایش وارده در دادگاه‌های تجدیدنظر از جمله مسائلی است که موجب می‌شود آرا در این محاکم از اتقان کافی برخوردار نباشد و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

منبع: روابط عمومی دیوان عالی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا