اخبار اسکوداویژه
موضوعات داغ

هیأت عمومی فوق‌العاده اسکودا ۱ آبان ۱۴۰۲ تشکیل جلسه خواهد شد

مدیران نهاد وکالت با موضوع وحدت رویه در تعامل با هیأت تحقیق و تفحص مجلس گرد هم جمع خواهند شد.

وکلاپرس- هیأت عمومی اسکودا ۱ آبان ماه در تهران جلسه تشکیل خواهد داد تا به موضوع پذیرش یا رد درخواست استقرار هیات تحقیق و تفحص در محل کانون و دیگر امور مربوط به این امر بپردازد.

به گزارش وکلاپرس، پس از برگزاری دو جلسه فوق‌العاده هیأت عمومی اسکودا طی دو ماه اخیر، مجددا رئیس اسکودا در پی درخواست ده کانون وکلا از همه اعضای هیأت مدیره دعوت کرده است تا در نشستی یک روزه به موضوع وحدت رویه در تعامل با هیأت تحقیق و تفحص مجلس بپردازند.

این جلسه فوق العاده با استناد به تبصره ماده ۶ اساسنامه و درخواست کانون های وکلای دادگستری اردبیل، اسفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری، فارس، کردستان، کرمان، کرمانشاه، مازندران و هرمزگان برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

دستور جلسه نشست ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ مدیران نهاد وکالت

سه دستور جلسه این نشست فوق‌العاده به شرح زیر است:

  1. پذیرش یا رد درخواست استقرار هیات در محل کانون
  2. تعیین حدود و ثغور اطلاعات و اسناد درخواستی
  3. اجازه دسترسی به پرونده های شخصی وکلا و کارآموزان

جلسه هیأت عمومی روز دوشنبه ۱ آبان ماه ساعت ۹ صبح به صورت حضوری در محل هتل پارسیان اوین در تهران برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است ابتدای مهرماه و اویل شهریور نیز هیأت عمومی اسکودا به صورت فوق‌العاده در تهران گرد هم جمع شدند و راجع به مصوبات مجلس شورای اسلامی و اتخاذ رویه واحد در قبال هیأت تحقیق و تفحص با یکدیگر رایزنی و مشورت کردند.

این در حالی است که قرار است ۲۴ آبان ماه نیز هیأت عمومی عادی اسکودا نیز با دستور کار مهم انتخاب رئیس، نواب رئیس و بازرسان اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران در جزیره کیش تشکیل شود.

جزئیاتی درخصوص هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد کانون‌های وکلا

نمایندگان در صحن علنی مجلس مورخ ۶ تیر ۱۴۰۲ با درخواست تحقیق و تفحص از عملکرد کانون‌های وکلای دادگستری و اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری ایران با ۱۵۸ رأی موافق، ۲۰ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر موافقت کردند.

متعاقب این تصمیم، ۱۶ مرداد ماه ۱۴۰۲ اعضای هیأت رئیسه تحقیق و تفحص از عملکرد کانون‌های وکلای دادگستری توسط کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند. بر این اساس حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی به عنوان رئیس، علی اصغر عنابستانی و علی خضریان به ترتیب به عنوان نواب رئیس اول و دوم و بهروز محبی نجم آبادی به عنوان دبیر این هیئت انتخاب شدند.

اسامی سایر اعضای هیأت تحقیق و تفحص به شرح زیر است:

حسینعلی حاجی دلیگانی، علی‌اصغر بسطامی، سیدمحمد مولوی، احمدحسین فلاحی، حسن نوروزی، سیدکاظم دلخوش، بهروز محبی نجم‌آبادی، علی‌اصغر عنابستانی، حسین رجایی، محمدتقی نقدعلی، مهدی باقری، نصرالله پژمانفر، سیدشمس‌الدین حسینی، رضا تقی‌پور و علی خضریان

انصراف علی اکبر بسطامی از عضویت و حضور در هیأت تحقیق و تفحص

لازم به ذکر است ۲۰ شهریورماه علی اکبر بسطامی در نامه‌ای خطاب به هیأت رئیسه مجلس، از عضویت و حضور در هیأت تحقیق و تفحص از کانون‌های وکلای دادگستری و اسکودا انصراف داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا