اخبار قوه قضاییه

درخواست رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی برای راه اندازی مراکز مشاوره وکلا در مناطق هم مرز ایران و عراق

برای فعالین اقتصادی و تجاری

وکلاپرس- رئیس کل دادگستری استان اذربایحان غربی  در نشست استانداران هم مرز ایران با اقلیم کردستان عراق در ارومیه خواستار راه اندازی دفاتر معاضدت قضایی و مراکز مشاوره وکلا برای فعالین اقتصادی و تجاری عموم شهروندان در منطقه شد.

به گزارش  وکلاپرس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، نشست استانداران هم مرز ایران با اقلیم کردستان عراق در ارومیه پنجشنبه  و جمعه گذشته مورخ ۱۱  و ۱۲ خرداد ماه  با حضور احمد وحیدی وزیر کشور، نصرالله رشنودی سرکنسول ایران در اربیل، محمد رضوانی فر رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، برخی از نمایندگان آذربایجان‌غربی در مجلس شورای اسلامی و … برگزار شد.

راه اندازی دفاتر معاضدت حقوقی، قضایی و مراکز مشاوره وکلا برای فعالین اقتصادی و تجاری عموم شهروندان در منطقه

ناصر غتباتی رئیس کل دادگستری استان اذربایحان غربی در این مراسم گفت: برای تسهیل روابط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دو منطقه هم مرز و استان‌های مجاور قطعا یک سری معاضدت‌های قضایی و هماهنگی‌های حقوقی ضرورت دارد و نیاز به راه اندازی دفاتر معاضدت حقوقی، قضایی و مراکز مشاوره وکلا برای فعالین اقتصادی و تجاری عموم شهروندان در منطقه یکی از اولویت‌ها است تا خدمات رایگان فرهنگی و مشاوره‌ای برای این فعالان اقتصادی فراهم کند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: در جهت معاضدت‌های حقوقی و قانونی لازم و موضوعات تجاری و گمرکی و بیمه، نیاز به مشاوران متخصصی از کانون و مراکز وکلای هر دو مجموعه است که دستگاه قضایی هم در سطح عالی و هم در سطح استان این آمادگی را دارد که زمینه این هماهنگی‌ها را فراهم کند.

تاسیس نهاد داوری مشترک در امور تجاری و قضایی

تاسیس نهاد داوری مشترک در امور تجاری و قضایی یکی دیگر از پیشنهادات عتباتی در این جلسه بود که در مورد آن گفت: در جهت حل مشکلات تجاری، حقوقی و قضایی، نهاد داوری منطقه‌ای مشترک با محوریت اتاق بازرگانی یا کانون وکلای دادگستری استان در جهت حل و فصل مسالمت آمیز و رفع مسائل و مشکلات حقوقی و تجاری و قضایی در دستور کار باشد.

بیشتر بخوانید:

رئیس کل دادگستری استان خطاب به استانداران حاضر در جلسه، اظهار کرد: در موضوع معاضدت‌های قضایی و تبادلات حقوقی و قضایی چند استان با محوریت تبادلات محکومان و زندانیان هر دو منطقه باید همکاری و مساعدت‌های لازم را فراهم کنند که اتفاقات خوبی در این زمینه رقم بخورد، برای تحقق این امر نیاز به پشتیبانی نهاد‌های اجرایی و تشکیلات قضایی در اقلیم وجود دارد.

عتباتی در پایان سخنان خود به آمادگی دستگاه قضایی استان برای برگزاری نشست‌های حقوقی و قضایی مشترک اشاره و تاکید کرد: برای برگزاری نشست‌های مشابه حقوقی و قضایی چه در سطح سیستم قضایی و دادگستری و چه در سطح وکلا برای هم اندیشی و هم افزایی با محوریت استان و همکاری معاونت امور بین الملل قوه قضاییه، دستگاه قضایی استان آمادگی کامل را در این زمینه دارد.

منبع: صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا