اخبار صنفی

درخواست ابطال پروانه وکالت محمد نجفی محبوس در اوین از کانون وکلای مرکزی

وکلاپرس- بر اساس گزارش های واصله، برخی مقامات قضایی درخواست ابطال پروانه وکیل محمد نجفی عضو کانون وکلای مرکزی را که هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیتش در زندان اوین است، از دادگاه انتظامی این کانون کرده اند.

به گزارش وکلاپرس، وکیل محمد نجفی عضو کانون وکلای مرکزی که به اتهاماتی از قبیل فعالیت تبلیغی به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام،  همکاری با دول متخاصم از طریق انتقال اخبار و اطلاعات از طریق مصاحبه و … به ۱۰ سال حبس محکوم شده و در حال سپری کردن حبس خود در زندان اوین است، از درخواست مقامات قضایی به دادسرای انتظامی کانون وکلای مرکزی جهت ابطال پروانه اش خبر داد.

بیشتر بخوانید:

وکیل محمد نجفی در نامه ای با اعلام اینکه «کانون وکلای استان مرکزی بدون هیچ اخطار و ابلاغ قانونی قبلی، جلسه رسیدگی الکترونیکی به تخلفات انتظامی بنده در خصوص محکومیت های تماما سیاسی در شعبه اول دادگاه انقلاب اراک برگزار کرده است» به این روند رسیدگی اعتراض کرده است.

بیشتر بخوانید:

بخشی از نامه وکیل محمد نجفی

به نقل از کانال تاریخ کانون وکلا، وکیل محمد نجفی در بخشی از نامه خود اعلام کرده است:

در این روزهای تاریخی تلخ که استقلال کانون وکلای ایران سلاخی می شود در مسلخ!  به بهانه عدم امکان اعزام اینجانب از اوین به اراک و نداشتن سامانه دادرسی الکترونیک در آن کانون که خود عذر بدتر از گناه است بدون هیچ اخطار و ابلاغ قانونی قبلی،جلسه رسیدگی الکترونیکی به تخلفات انتظامی بنده در خصوص محکومیت های تماما سیاسی در شعبه اول دادگاه انقلاب اراک برگزار کرد که حیرت زده و خشمگین این فتح باب ننگین را چنان به هم کوبیدم که صدای کوبه های آهنین آویزه گوش زمان و زمین!

از دشمنان برند شکایت بدوستان
چون دوست دشمن است شکایت کجا برم

پاسخ دادستان انتظامی کانون وکلای دادگستری مرکزی

 در مقابل دادستان انتظامی کانون وکلای دادگستری مرکزی تلویحا با پذیرش این مطلب که قرار بوده جلسه‌ای در اتاق دادرسی الکترونیک دادسرای عمومی اراک برگزار شود، انعقاد و برپایی جلسه رسیدگی را به ناموفق دانسته و عنوان داشته است:

به علت اینکه شبکه ارتباطی دادگستری ها و سازمان زندانها بر بستر شبکه خصوصی مجازی vpn و بر اساس پروتکلهای امنیتی مخصوص استقرار یافته است، امکان ایجاد لینک ارتباطی مجازی بین کانون وکلای استان و ندامتگاه اوین میسر نمیباشد، هرچند امکان برقراری جلسه دادرسی مجازی از طریق اتاق دادرسی الکترونیک دادسرای عمومی اراک میسر بود، لکن جلسه رسیدگی مورخ ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ برگزار نگردید و جلسه رسیدگی به تاریخ دیگری جهت حضور آقای محمد نجفی در محل دادسرای انتظامی کانون وکلای استان مرکزی موکول گردیده است و ابلاغیه نیز برای ایشان ارسال و در صورت وجود شرایط قانونی پرونده نامبرده در دادسرای انتظامی کانون وکلای استان مرکزی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

‫۱۶ دیدگاه ها

 1. بنده خدا اون موقع که فریب کانونها را خوردی باید می دونستی اینجور مواقع کاری برات نمی کنن، قابل توجه بقیه وکلایی که هنوز فکر می کنن کانونها برای دفاع از حق ملت استقلال طلب هستن نخیر از حق وکلای خودشونم دفاع نمی کنن

 2. تمام کسانی که در حال انتقاد از نهادهای انقلابی و امنیتی و دستگاه قضایی هستند مجاهدند به نفع اسلام و انقلاب هر چند خودشان خبر نداشته باشند چرا که اگر فریاد های منتقدین بر سر انقلاب و حزب‌الله نباشد انقلاب و حزب‌الله فاسد می شوند همچنان که برخی ها شده اند و تحمل کوچک ترین انتقادات را ندارند

 3. انتصاب جرم به یک فرد از سوی نهادهای امنیتی و صدور حکم علیه وی باز هم در محاکم امنیتی ،دلیلی بر سلب شغل یا امتیاز شغلی فرد نیست واگر مرجع اتظامی کانون وکلا چنین کاری بکند هیچ فرقی با همان محاکم امنیتی و تحت سیطره نخواهد داشت

 4. زهی خیال باطل کانون وکلا فقط وفقط پول میخاد حقوق شهروندی از اینجور حرفها همش چرت وپرت است از کانون هیچ ابی گرم نمیشود یکطرف صرفنظر اینکه کار عزیزان ارزشمند کسی حق ندارد علیه نظام قد علم کند درست بود اما کانون وکلا بایستی ریز شود وانحصارش برای همیشه شاخش بشکند بنفع ملت ودولت است

 5. بله هرکس که دارد فریاد میزند نه به خونخواهی ملت است نه تشویش احقاق حق ملت را دارد.اینها در حال سیاسی کردن وضعیت پرونده های تخلف شخصی شأن هستند تا مورد رسیدگی قرار نگیرد . آقایان وکلا شما که قانون مصوب مجلس را قبول ندارید چطور میخواهید با قوانین این کشور وکالت انجام دهید؟؟؟؟!!!!!! آقای وکیل شما دفتر وکالت خودتان را دکه ی کاسبی کردید چرا عنوان می‌دارید که وکالت کاسبی نیست ؟؟؟؟؟!!!! بدترین کاسب شما هستید که در مقابل ثمن گران کالای بسیار کم ارزش تحویل موکل خودتان میدهید

  1. باسلام…دوست گرامی احترام والتزام به قانون همیشگی نیست..
   اگر چنین بود انقلاب اسلامی که آشکارا برخلاف قوانین جاری مصوب پارلمان بود به قول شما نامشروع می شد…
   قانون در زمانی موجه و محترم است که دریک انتخابات آزاد از سوی نمایندگان حقیقی با تحقق شرایط انتخاب عادلانه نظیر آزادی بیان ورسانه و….انجام گرفته باشد..

  2. البته اینکه برخی وکلا، فقط فکر کاسبی اند قابل انکار نیست ولی وکیلی که بتواند حق موکلش را در صورتی که مظلوم واقع شده، احقاق کند، کار کمی انجام نمی دهد، و این کالای کم ارزش نیست

 6. وقتی میگن وکلا باید مستقل باشند برای این مواقعه، وکلا هم خواستار برکناری بسیاری از اهالی مراجع قضائی هستند

 7. اگر قرار باشد کانون ها با این فشارها پروانه وکالت باطل کنند سال ها پیش پروانه خانم ستوده باطل میشد ، استقلال یعنی همین ، یعنی مر قانون رعایت میشه

 8. درد جامعه و مردم مواجهه با دو نهاد موازی است
  هر چه سریعتر باید ادغام مرکز وکلا و کانون ها باید صورت پذیرد تا جامعه احساس آرامش نماید و خودسری و سردرگمی تمام شود

 9. سیستم قضایی کشور با آن همه ادعا و دبدبه عملا تبدیل به آلت دست طیفی شبه فراماسیونر شده و احکام قضات قبل از برگزاری دادگاه و در نهادی دیگر گرفته میشود .حتی در کشوری مانند اسرائیل هم سیستم قضایی کاملا مستقل و قدرت برتر است .این روند فعلی در ایران باعث شده وکلای لایق و کاردان و مردمی منزوی و مغضوب و آنانکه مطیع و وابسته اند پیشرفت کنند .بقول یکی از دوستان در حال حاضر وکلا حرف مفت زیاد میزنند ولی مفتی حرف نمیزنند.

 10. از نظرات همینجا که غالبا حقوقدان هستن مشخصه وضعیت مملکت چجوریه!! و خب قطعا با وجود حقوقدانانی مثه برخی همین مخالفان نجفی و نجفی‌ها، کانون و … حق داره که پشت وکلاش درنیاد چون میشناسه و میدونه درونش چه خبره!!
  و موندم اون دوستانی ک اقای نجفی و امثالهم رو میکوبن، واقعا کجا درس خوندین؟ منطق و تفکرتون چیه؟ چرا اسمتون رو حقوقدان گذاشتین؟!
  ۱ درصد فرداروز تو این مملکت انقلاب بشه، شماها اولین نفراتی هستین که حکومت رو میکوبین تا به سفره‌ی حکومت جدید گره بخورین و میگین حق با نجفی و امثالش بود.
  امان از جهل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا