اخبار مجلس شورای اسلامیویژه

حسن هاشمی ، بازرس کانون وکلای خراسان جنوبی نماینده مجلس دوازدهم شد

وکلاپرس _ وکیل دادگستری سید حسن هاشمی با کسب ۶۷ هزار و ۱۶۹ رای در دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، منتخب شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف شد.

به گزارش وکلاپرس، ستاد انتخابات کشور، بامداد شنبه آخرین نتایج مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد که بر اساس این نتایج در حوزه انتخابیه بیرجند، در میان و خوسف از مجموع آرای صحیح ۹۵ هزار و ۹۰۶ رای، وکیل دادگستری سید حسن هاشمی با ۶۷ هزار و ۱۶۹ رای به مجلس راه یافت.

این وکیل دادگستری پیشتر به عنوان اولین بازرس کانون وکلای تازه تأسیس خراسان جنوبی نیز انتخاب شده بود.

بیشتر بخوانید:

به نقل از ایرنا، هاشمی اولین بار است که از حوزه انتخابیه بیرجند راهی خانه ملت می‌شود.

نگاهی به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی

استان خراسان جنوبی دارای ۱۱ شهرستان و چهار حوزه انتخابیه اصلی است که هر کدام از این چهار حوزه انتخابیه یک کرسی نمایندگی دارد و با مشخص شدن منتخبان سه حوزه در ۱۱ اسفند ۱۴۰۲، انتخابات حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف به دلیل اینکه هیچ یک از نامزدها نتوانستند حد نصاب آرا را کسب کنند به دور دوم کشیده شد.

سید حسن هاشمی و علی مولوی حقیقی، ۲ نامزد راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم بودند و مردم سه شهرستان‌ بیرجند، درمیان و خوسف روز جمعه ۲۱ اردیبهشت بار دیگر برای تعیین تکلیف یک کرسی نمایندگی این حوزه انتخابیه پای صندوق‌های رای حاضر شدند.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد و از میان نامزدهای حاضر در عرصه رقابت، ۲۴۵ نفر به خانه ملت راه یافتند و سرنوشت ۴۵ کرسی باقیمانده در دور دوم انتخابات مشخص می‌شود.

بیشتر بخوانید:

حسن هاشمی بازرس کانون وکلای خراسان جنوبی است

انتخابات کانون وکلای خراسان جنوبی ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ برگزار شد و سید حسن هاشمی توانسته بود با کسب ۴۲ رأی به عنوان نفر چهارم به جمع هیأت مدیره این نهاد وارد شود.

اعضای اولین هیأت مدیره کانون وکلای خراسان جنوبی بدین شرح است:

سمانه روغنی

محمد على طاهری بجد

علیرضا مومنی

سید حسن هاشمی

حمیدرضا نخعی کرقند

اعضای علی البدل:
محمد یوسف ناصری
صادق موهبتی
علیرضا عزیزی

با این حساب علاوه بر سید حسن هاشمی، ده وکیل دادگستری دیگر نیز مجلس شورای اسلامی حضور خواهند داشت و امید می‌رود اجتماع این وکلای دادگستری در قوه مقننه موجب اصلاح قوانین نهاد وکالت و احقاق حق دفاع مردم شود.

اسامی ده وکیل دادگستری راه یافته به مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا