اخبار بین المللی

جریمه ۹۰۰۰ دلاری ترامپ به علت سرپیچی از دستور دادگاه در پرونده حق‌السکوت به بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی

وکلاپرس _ ترامپ در دادگاه اخیرش به پرداخت ۹۰۰۰ دلار به علت نه مورد سرپیچی از دستور دادگاه محکوم شد که طبق گفته قاضی این پرونده، این جریمه، مجازات نسبتاً کوچکی برای ترامپ است که تاکنون ۲۶۶.۶ میلیون دلار وثیقه برای پرونده‌های دیگرش گذاشته است.

به گزارش وکلاپرس، قاضی پرونده پرداخت حق‌السکوت به بازیگر فیلم های مستهجن، دونالد ترامپ را به جرم تحقیر دادگاه، ۹۰۰۰ دلار جریمه کرد و گفت: رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در صورت نقض مکرر حکم قاضی به زندان فرستاده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

به نقل از سایت العربیه فارسی، به گزارش رویترز، قاضی خوان مرچن روز سه‌شنبه در یک دستور کتبی گفت که این جریمه ممکن است به عنوان یک عامل بازدارنده برای سرمایه‌دار ثروتمندی که سیاستمدار شده است کافی نباشد، و ابراز تاسف کرد که صلاحیت تحمیل مجازات بیشتر را ندارد.

هشدار قاضی به ترامپ برای سرپیچی نکردن از دستور دادگاه

 مرچن نوشت: «با این جریمه به متهم هشدار داده شد که دادگاه تخلفات خودسرانه از دستورات قانونی خود را تحمل نخواهد کرد، و در صورت لزوم و تحت شرایط مناسب، مجازات حبس را اجرا می‌کند.»

مرچن قبلا به ترامپ دستور داده بود درباره شاهدان پرونده سکوت کند و در ملاء عام به آن ها حمله نکند. وی برای هر یک از نه مورد سرپیچی ترامپ از دستور دادگاه ۱۰۰۰ دلار جریمه تعیین کرد.

ترامپ در پست‌هایی که بین ۱۰ و ۱۷ آوریل در شبکه اجتماعی «تروث سوشال» و در وبسایت کارزار انتخاباتی خود پست کرده بود، به چند نفر حمله کرده بود. یکی از آن ها مایکل کوهن ( وکیل دادگستری سابق ترامپ ) بود که گفته می‌شود حق‌السکوت را پرداخت کرده است و قرار است از شاهدان دادگاه علیه ترامپ باشد.

ترامپ در پستی کوهن را «دروغگوی سریالی» خوانده بود.

حبس ترامپ ؛ یک مورد پیچیده و بی‌سابقه

ترامپ همچنین مطلبی از یک تحلیلگر «فاکس نیوز» پست کرده بود که ادعا می‌کرد «کنشگران لیبرال مخفی» در تلاشند به هیئت منصفه دادگاه ترامپ نفوذ کنند.

مرچن استدلال ترامپ مبنی بر اینکه وی نباید به دلیل پست کردن مطلب دیگران جریمه شود را رد کرد.

به گفته رویترز، جریمه ۹۰۰۰ دلاری مجازات نسبتاً کوچکی برای ترامپ است که تاکنون ۲۶۶.۶ میلیون دلار وثیقه برای پرونده‌های دیگرش گذاشته است، اما اگر قاضی او را زندانی کند، این یک مورد «پیچیده و بی‌سابقه» خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به سابقه خبر

جلسه محاکمه کیفری ترامپ مورخ ۲۳ آوریل در دادگاهی در آمریکا به علت پرداخت حق‌السکوت برای جلوگیری از علنی شدن ادعاهای یک بازیگر فیلم غیراخلاقی مبنی بر داشتن رابطه جنسی خارج از ازدواج با او، برگزار شد.

ترامپ اتهامات مربوط به داشتن رابطه با این بازیگر را رد کرد و تیم حقوقی او مدعی شد که پرداخت‌های صورت گرفته به مایکل کوهن به خاطر هزینه‌های قانونی معتبر بوده است.

علی رغم اتهامات مختلف و مشکلات حقوقی که پیش‌روی ترامپ است، او عملا نامزد رسمی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری آینده خواهد بود.

دونالد ترامپ هم اکنون با ۳۴ فقره اتهام در مورد دستکاری در سوابق تجاری رو به رو است و این محاکمه، اولین محاکمه کیفری او بود که در دادگاهی در آمریکا برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا