اخبار بین المللی

تشکیل کمپین ارتش وکلای جهان برای پیگیری محاکمه رژیم صهیونیستی از سوی یک وکیل فرانسوی

وکلاپرس _ ۳۰۰ وکیل از ملیت‌ها و ادیان مختلف در سرتاسر جهان با مدیریت یک وکیل فرانسوی برای پیگیری محاکمه رژیم صهیونیستی به علت ارتکاب جنایت‌ علیه مردم غزه داوطلب می‌شوند.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایسنا، سیصد وکیل از ملیت‌ها و ادیان مختلف در سرتاسر جهان به رهبری ژیل دِور (وکیل مشهور فرانسوی) برای پیگیری محاکمه رژیم صهیونیستی در محاکم بین المللی به علت ارتکاب جنایت‌ علیه فلسطینیان داوطلب می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

براساس گزارش سایت خبری روسیا الیوم، این وکیل فرانسوی در گفت‌وگویی تلویزیونی تاکید کرد، تاکنون این فهرست شامل ۳۰۰ وکیل شده است و ممکن است ۳ هزار تن دیگر به آن بپوندند و درهای پیوستن به آن به روی هر شخصی که شاهد جنایت‌های رژیم صهیونیستی است، همچنان باز است.

وی همچنین تاکید کرد: «ما به نمایندگی از انجمن‌ها و اتحادیه‌ها شکایت‌هایی را درخصوص ارتکاب کشتارجمعی به دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی ارائه دادیم و مسأله فلسطین در تمامی دادگاه‌های ملی و بین‌المللی مطرح خواهد شد و دولت‌ها می‌توانند اقداماتی در این راستا اتخاذ کنند.»

سرنوشت سیاه برای رژیم صهیونیستی

ژیل دِور که یکی از قدیمی‌ترین وکلای فرانسوی به حساب می‌آید، مقامات رژیم صهیونیستی را به “سرنوشت سیاه” تهدید کرد و خطاب به فلسطینیان گفت: «شما کسی را نداشتید که از شما دفاع کند، اما اکنون در دادگاه‌های بین‌المللی و ملی یک ارتش دارید.»

طبق این گزارش، «ژیل دِور» تجربه زیادی در زمینه پرونده‌های بین‌المللی دارد و دارای مدرک دکتری حقوق است. او همچنین تجربه زیادی در حقوق بین‌الملل و قوانین اتحادیه اروپا دارد و تجارب خود را در راستای خدمت به آزادی ملت‌ها به کار می‌گیرد.

دِوِر از ژانویه ۲۰۰۹ در فلسطین اشغالی با شماری از گروه‌های سیاسی و غیرنظامیان برای دفاع از مردم فلسطین همکاری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر، تعدادی از سفرای فرانسوی در غرب آسیا از تغییر موضع پاریس در قبال جنگ میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان ابراز تأسف کردند. آنها همچنین نسبت به پیامدهای منفی موضع فرانسه بر منافعش در منطقه ابراز نگرانی کرده‌اند.

پیشتر امانوئل ماکرون (رئیس جمهور فرانسه) اظهارات خود مبنی بر آنکه حملات رژیم صهیونیستی اکنون غیرنظامیان، زنان و کودکان را هدف قرار داده، پس گرفت.

ماکرون همچنین بر حمایتش از «حق» رژیم صهیونیستی در دفاع از خود و تعهدش برای تضمین آزادی اسیران حماس در غزه تاکید کرد و توضیح داد که گفته‌هایش بر اساس اوضاع بشری در غزه بوده است.

منبع: ایسنا

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا