اخبار کانون هاویژه

تخصیص تریبون جایگاه وکیل در محاکم دادگستری استان اصفهان

وکلاپرس- اعضای هیأت مدیره کانون وکلای اصفهان در دیدار با رییس کل دادگستری استان اصفهان درخصوص اجرایی شدن طرح تخصیص تریبون دفاع به وکلای دادگستری رایزنی کردند.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان، در دیدار رییس و اعضای هیأت مدیره‌ی کانون با رئیس کل دادگستری استان اصفهان، طرح تخصیص تریبون دفاع به وکلای استان اصفهان که مدتی است از سوی کانون وکلای دادگستری اصفهان مطرح و مورد موافقت رییس کل دادگستری استان نیز قرار گرفته است، پیگیری و در مورد اجرایی شدن آن رایزنی و گفتگو شد.

تریبون جایگاه وکیل؛ تسهیل دفاع در دادگاه

بر اساس این طرح، قرار است تعداد ۳۰۰ تریبون دفاع، با هدف تسهیل نقش آفرینی وکلا در جلسات رسیدگی و حفظ شان و جایگاه حرفه ای آنان در محاکم، در شعب مختلف استان تعبیه شده و در معرض استفاده‌ی وکلا در تمامی شعب شهرستان‌های استان اصفهان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: جزییات سی و هفتمین همایش اسکودا از زبان رییس کانون وکلای اصفهان

بنا بر این گزارش، مراحل اداری این طرح با موفقیت سپری شده و در جلسه ای که به تازگی با حضور دکتر یاسین صعیدی از اعضای هیأت مدیره‌ کانون وکلای دادگستری اصفهان، نماینده‌ی معاونت اداری و مالی دادگستری اصفهان و نیز نماینده‌ی مرکز وکلای قوه‌ قضاییه اصفهان برگزار شده است، مقرر شده که این طرح، تا سه ماه آینده به مرحله‌ی اجرا و بهره برداری رسد.

تامین منابع مالی طرح توسط کانون وکلا و مرکز وکلای قوه قضاییه

گفتنی است طرح تخصیص تریبون دفاع به وکلا، از مطالبات همیشگی وکلای استان بوده و با توجه اینکه علاوه بر وکلای کانون وکلا، وکلای مرکز وکلای قوه‌ی قضائیه نیز از اجرایی شدن این طرح، بهره مند خواهند شد، منابع مالی این طرح به صورت تعاملی با مشارکت مالی دستگاه‌های مرتبط و دادگستری استان اصفهان تامین خواهد شد.

منبع: روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا