اخبار

تأیید مجدد حکم قصاص برای متهم پرونده « قتل عمد مهران سماک »

وکلاپرس _ دادگاه نظامی یک قزوین به عنوان شعبه هم‌عرض رسیدگی کننده به پرونده «قتل عمد مهران سماک» حکم قتل عمد و مجازات قصاص برای متهم پرونده را صادر کرد.

به گزارش وکلاپرس، مجید احمدی (وکیل خانواده مهران سماک) در گفت‌وگو با شرق با اشاره به حکم صادر شده توسط شعبه هم‌عرض، اظهار کرد: «دادگاه نظامی یک قزوین به عنوان دادگاه هم عرض با اصرار بر مفاد رای دادگاه قبلی، رای خود را صادر کرده است، بنابراین متهم به قتل مهران سماک (از جانباختگان حوادث ۱۴۰۱ در شهر بندر انزلی) به اتهام قتل عمد، به قصاص محکوم شده است.»

بیشتر بخوانید:

مهران سماک شامگاه ۸ آذر ۱۴۰۱ در محله چراغ‌برق بندر انزلی با شلیک گلوله کشته‌ شد. پس از آن فرمانده انتظامی بندر انزلی به اتهام عدم رعایت قانون نحوه به کارگیری سلاح منجر به قتل عمد بازداشت شد.

به نقل از شرق، ۲۵ دی سال گذشته، خبرگزاری میزان اعلام کرد که حکم صادره برای متهم به قتل مهران سماک، در شعبه ۲۶ دیوان عالی کشور نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه هم‌عرض ارسال شده است. این پرونده در دادگاه نظامی یک گیلان مطرح بود و شعبه هم‌عرض رسیدگی کننده به آن، دادگاه نظامی یک قزوین محسوب می‌شود. این شعبه پس از بررسی و رسیدگی به پرونده، دیروز حکم خود را صادر کرد.

این وکیل دادگستری همچنین تاکید کرد که این سومین بار است که یک دادگاه نظامی به عنوان دادگاه تخصصی، حکم قتل عمد و مجازات قصاص برای متهم پرونده صادر کرده است.

بیشتر بخوانید:

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا