اخبار مجلس شورای اسلامیویژه

بودجه ۵۰۰ میلیارد تومانی برای بروز رسانی سامانه قرارداد الکترونیک وکالت در سال آینده

وکلاپرس- کمیسیون تلفیق ۵ هزار میلیارد ریال از محل واردات خودرو را به مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در راستای توسعه، نگهداری و به روز رسانی سامانه قرارداد الکترونیک وکالت اختصاص داده است.

به گزارش وکلاپرس به نقل خانه ملت، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از موافقت اعضای کمیسیون با اختصاص پانصد میلیارد تومانی از محل واردات خودرو به مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در راستای توسعه و نگهداری و به روز رسانی سامانه قرارداد الکترونیک وکالت خبر داد.

تمام عشایر بیمه می‌شوند

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ درباره مصوبات نشست کمیسیون متبوع خود گفت: نمایندگان با تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان از محل درآمد‌های واردات خودرو برای بیمه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از عشایر بدون بیمه باقیمانده موافقت کردند و به این ترتیب تمام عشایر بیمه می‌شوند.

سهم ۱۰ درصدی برای بازی‌های رایانه‌ای به سازمان بسیج

کمیسیون تلفیق موافقت کرد از محل اخذ عوارض از عرضه‌کنندگان انواع بازی‌های خارجی قابل نصب در رایانه، تلفن‌های همراه و … مبلغ ۱۰ درصد برای تولید بازی‌های رایانه‌ای به سازمان بسیج اختصاص داده شود. این سخنان سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه درباره مصوبات نشست عصر امروز این کمیسیون گفت.

بیشتر بخوانید:

۵ هزار میلیارد ریال جهت توسعه و نگهداری سامانه قرارداد الکترونیک وکالت

کمیسیون تلفیق ۵ هزار میلیارد ریال از محل واردات خودرو را به مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در راستای توسعه و نگهداری و به روز رسانی سامانه قرارداد الکترونیک وکالت اختصاص داد.

اگرچه سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ به صورت شفاف از مبلغ تعیین شده سخن گفته است، لیکن مشخص نیست بر اساس چه معیارهایی بروز رسانی یک سامانه نیاز به چنین مبلغ هنگفتی دارد؟

برای فهم بهتر این مبلغ باید از دیگر مصوبه کمیسیون تلفیق با همین میزان بودجه یاد کرد که قرار است برای تأمین گشت‌های انتظامی در طول سیصد و شصت و پنج روز سال آینده استفاده شود تا ایستگاه‌های ایست و بازرسی و گشت‌های انتظامی تجهیز و تأمین شوند.

به گفته سخنگوی کمیسیون تلفیق، اعضای این کمیسیون با اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از محل درآمد‌های ایجاد شده حاصل از عوارض سیگار به فرماندهی انتظامی موافقت کرده است تا این ملبغ در تامین گشت‌های انتظامی و تجهیزات ایستگاه‌های ایست و بازرسی هزینه شود.

بیشتر بخوانید:

 مالیات بر مصرف سیگار بابت کاهش سود تسهیلات مسکن

در نشست امروز کمیسیون تلفیق موافقت شد، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر مصرف سیگار بابت کاهش سود تسهیلات مسکن (خرید و ساخت) جوانان به صندوق ملی مسکن واریز شود.

به علاوه یک درصد از محل درآمد‌های حاصل از عوارض خودرو و فروش سیگار را به شکل مساوی به کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی جهت اشتغال محرومان اختصاص داده می‌شود.

یک هزار میلیارد تومان جهت ساخت خوابگاه متاهلی

کمیسیون تلفیق مصوب کرد مبلغ یک هزار میلیارد تومان جهت اجرای قانون تولید دانش بنیان به معاونت علمی تخصیص داده می‌شود. مبلغ یک هزار میلیارد تومان جهت ساخت خوابگاه به خصوص خوابگاه متاهلی در اختیار وزارت علوم قرار خواهد گرفت.

مصوبات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس بر اساس قانون، باید به تصویب نمایندگان در نشست علنی پارلمان و تأیید شورای نگهبان برسد و سپس وارد مرحله اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا