اخبار

بخشنامه احتساب پرداخت تمبر علی الحساب مالیاتی وکلا برای تعیین درآمد مشمول مالیات در استان اصفهان

وکلاپرس– بر اساس بخشنامه اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان، پرداخت‌های تمبر علی الحساب مالیاتی وکلا که از دفاتر خدمات قضایی دریافت می شود، در محاسبه مالیات وکلا لحاظ خواهد گردید.

به گزارش وکلاپرس، با پیگیری کمیسیون معاضدت مالیاتی کانون وکلای اصفهان، مأمورین مالیاتی این استان موظف خواهند بود رسید پرداخت‌های تمبر علی الحساب مالیاتی وکیل را که از دفاتر خدمات قضایی دریافت می‌کنند، در بررسی درآمد مشمول مالیات وکلا مدنظر قرار دهند.

بیشتر بخوانید:

کانون وکلای دادگستری اصفهان با انتشار بخشنامه اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان اعلام کرد:

بدینوسیله به اطلاع همکاران محترم می رساند به موجب بخشنامه شماره ١٠۴/۶۵٧٩٩مورخ ١۴٠٢/١٠/۴صادره از مدیرکل محترم امور مالیاتی استان اصفهان  که به تمامی ادارات مالیاتی  شهرستانهای استان ابلاغ شده است کلیه همکاران می‌توانند تصاویر برگه های چاپی صادره از دفاتر خدمات قضایی که در آنها مبلغ مالیات علی الحساب موضوع ماده ١٠٣ قانون مالیاتهای مستقیم درج گردیده است را مطابق مفاد بخشنامه فوق الذکر به حوزه مالیاتی مربوطه ارائه تا در محاسبه مبلغ مالیات پرداختی عملکرد همان سال منظور گردد.

متن بخشنامه به شرح زیر است:

  • شماره: ۵/۱۰۴/۶۵۷۹۹
  • تاریخ: ۱۴۰۲/۱۰/۰۴
  • معاونین حسابرسی مالیاتی
  • مدیران حسابرسی مالیاتی
  • رؤسای امور حسابرسی مالیاتی

با سلام

پیرو نامه شماره ۱۰۴/۵۴۳۴۵ د مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ و با توجه به صورتجلسه ضمیمه نامه شماره ۹۰۱۶/۴۹۳/۵۲ مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ معاون محترم قضایی رئیس کل دادگستری استان، جهت جلوگیری از بروز مشکلات صدور مفاصا حساب و محاسبه در خصوص موضوع صدور گواهی موضوع ماده ۱۸۶ ق.م.م وکلای رسمی دادگستری مقرر می دارد؛

در اجرای بند (۳) صورتجلسه مذکور، مأمورین مالیاتی با برگه چاپی صادره از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارائه شده توسط وکلا را به عنوان پرداخت علی الحساب موضوع ماده ۱۰۳ ق.م.م محاسبه و در تعیین درآمد مشمول مالیات نیز حسب مورد لحاظ نمایند.

در اجرای این بند از وکیل نامه ای مبنی بر اقرار به صحت مندرجات پرینت صادره از دفاتر خدمات الکترونیک اخذ و جهت تمهیدات راستی آزمایی بعدی مراتب به سازمان امور مالیاتی اعلام خواهد شد.

احمدرضا مدبرنیا مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا