اخبار صنفی

امکان ثبت دادخواست بدوی و تجدیدنظر دیوان عدالت اداری از طریق دفاتر خدمات قضایی و سامانه خودکاربری وکلا

وکلاپرس- دیوان عدالت اداری در نامه ای به اسکودا امکان ثبت دادخواست تجدید نظر از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و سامانه خودکاربری وکلا را یادآور شد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، دیوان عدالت اداری در نامه ای به اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران اعلام کرد: وکلای دادگستری از این به بعد می توانند بدون مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی استانی و ساختمان مرکزی دیوان عدالت اداری، دادخواست های تجدید نظر خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت کنند.

بیشتر بخوانید: بخشنامه معاون خدمات الکترونیک قضایی درباره تجدیدنظر خواهی دیوان عدالت اداری در دفاتر خدمات قضایی

یش از این فاز اول این سامانه که ثبت دادخواست بدوی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بود، در سال ۹۷ آعاز شد و وکلا می توانستند از طریق خودکاربری و مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست بدوی را ثبت کنند.

افراد حقیقی، حقوقی و وکلا می توانند درخواست های تجدید نظر خود را به صورت غیر حضوری ارائه کنند

با رونمایی از فاز دوم سامانه خدمات الکترونیک قضایی دیوان عدالت اداری(سخا)، افراد حقیقی، حقوقی و وکلا می توانند درخواست های تجدید نظر خود را به صورت غیر حضوری ارائه کنند و نیازی به حضور در دفاتر نمایندگی دیوان در مراکز استان ها و یا ساختمان مرکزی دیوان عدالت اداری در تهران نمی باشد.

بیشتر بخوانید: نکاتی برای تنظیم صحیح دادخواست در سامانه خودکاربری وکلا و دفتر خدمات قضایی

 دیوان عدالت اداری با ارسال نامه ای به اسکودا، خواهان ابلاغ این امکان به وکلای عضو اتحادیه شد که از این پس دادخواست های تجدیدنظر را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سراسر کشور به ثبت رسانده و از مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی استانی و ساختمان مرکزی دیوان عدالت اداری خودداری کنند.

ثبت اعاده دادرسی، ورود ثالث به صورت غیرحضوری در مرحله سوم انجام خواهد شد

انتظار می رود با افتتاح فاز دوم سامانه سخا و مرحله سوم این پروژه که شامل ثبت اعاده دادرسی، ورود ثالث به صورت غیرحضوری می باشد، شاهد کاهش ورود ارباب رجوع به دیوان عدالت اداری باشیم که این امر صرفه جویی در وقت و هزینه برای هر دو طرف می باشد.

منبع: روابط عمومی دیوان عدالت اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا