اخبار بین المللیویژه

اعتصاب وکلای کیفری در انگلستان و ولز در اعتراض به پایین بودن دستمزدها

وکلاپرس- پس از اعتصاب کارکنان شبکه ریلی انگلیس، وکلای دادگستری کیفری این کشور نیز در اعتراض به پایین بودن دستمزدهای خود اعتصاب کردند.

به گزارش وکلاپرس به نقل از گاردین، وکلای کیفری در انگلیس و ولز از روز دوشنبه اعتصاب خود را بر سر پایین بودن حق‌الزحمه خدمات حقوقی آغاز کرده‌اند.

کانون وکلای کیفری (CBA) این کشور در بیانیه‌ای از کاهش تقریباً ۳۰ درصدی درآمد وکلا در طول دو دهه گذشته خبر داده است و در بیانیه خود آورده است:‌ «از سال ۲۰۱۶ تا کنون ۲۲ درصد از وکلای جوان کیفری این حرفه را ترک گفته‌اند»

بیشتر بخوانید:

ریچارد آتکینز رئیس سابق انجمن وکلای کیفری در انگلیس گفت: انجمن وکلای کیفری و شورای وکلا بار‌ها به دولت هشدار دادند که وضعیت درآمد واقعی وکلای فعال در دادگستری کیفری، جدی‌ترین تهدید طی دهه‌های اخیر برای نظام حقوقی انگلیس محسوب می‌شود. قضات و وکلای محترم در سراسر کشور هشدار‌های مشابهی دادند، همه این هشدار‌ها نادیده گرفته شدند.

بر اساس تازه‌ترین گزارش اداره آمار ملی انگلیس شاخص نرخ تورم در این کشور به ۹.۱ درصد در ماه گذشته رسیده است که بالاترین رقم در ۴۰ سال گذشته بشمار می‌رود.

گزارش‌ها حاکیست شمار وکلای دادگستری در انگلستان طی ۱۰ سال گذشته روند کاهشی داشته و توان پرداخت هزینه‌های زندگی برای وکلای دادگستری کاهش یافته است.

وکلای دادگستری قرار است در روزهای آینده در چندین شهر انگلیس مقابل دادگاه تجمع اعتراضی برگزار کنند.

اعتصاب وکلا در انگلستان
اعتصاب وکلا در انگلستان
اعتصاب وکلا در انگلستان
اعتصاب وکلا در انگلستان

منبع: گاردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا