اخبار

اعتراض وکیل مانوش منوچهری به صدور کیفرخواست متهمان قتل داریوش مهرجویی و همسرش با وجود ابهامات در پرونده

حتی اعتراض وکلای تسخیری متهمان قتل مهرجویی و همسرش، به آخرین نظریه پزشکی قانونی هنوز مورد بررسی قرار نگرفته‌ است

وکلاپرس- مانوش منوچهری وکیل اولیای دم  مرحوم داریوش مهرجویی و همسرش، در واکنش به صدور کیفرخواست این پرونده، از نواقص و ابهامات موجود در پرونده خبر داد.

به گزارش وکلاپرس، روز گذشته مورخ نوزدهم آذرماه حسین فاضلی‌هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز از صدور کیفر خواست متهمان این پرونده خبر داده بود و در خصوص نحوه قتل و انگیزه عاملان و … توضیحاتی را بیان کرده بود.

آخرین نظریه پزشکی قانونی، ابهاماتی داشته است

اما «مانوش منوچهری» وکیل مونا، دختر داریوش مهرجویی در واکنش به خبر انتشار کیفرخواست صادره در رسانه ها از ابهاماتی که امکان دارد در کیفرخواست وجود داشته باشد می‌گوید: «با توجه به اینکه آخرین نظریه پزشکی قانونی، ابهاماتی داشته، اما روز گذشته کیفرخواست متهمان صادر شده است.»

بیشتر بخوانید:

کیفرخواست با طرح احتمالات و به صورت غیرقطعی صادر شده است

او در ادامه در پاسخ به اینکه روند رسیدگی به این پرونده ‌چگونه بوده است، می‌گوید: «۱۹ آذر ماه از طریق رسانه‌ها از صدور کیفرخواست علیه متهمان باخبر شدیم. در حالی که تحقیقات در دادسرا همچنان ادامه داشته است. همچنین با توجه به اینکه آخرین نظریه پزشکی قانونی نیز با ابهاماتی روبه‌رو بوده، کیفرخواست با طرح احتمالات و به صورت غیرقطعی صادر شده است. بنابراین به موارد احتمالی اعتراض و همچنین به دلیل وجود ابهاماتی در پرونده، تقاضای تحقیقات در برخی موارد را درخواست کرده بودیم که تا تکمیل تحقیقات و بررسی اعتراض به نظریه پزشکی قانونی، همچنان صدور کیفرخواست غیرممکن به نظر می‌رسید.

بیشتر بخوانید:

حتی اعتراض وکلای تسخیری متهمان به آخرین نظریه پزشکی قانونی هنوز مورد بررسی قرار نگرفته‌ است

منوچهری افزود: همچنین باید به این مورد اشاره کنم که به دلیل عدم وجود انگیزه موثر در این جنایت از سوی متهمان، تحقیقات بیشتر جهت شناسایی معاونان و آمران یا شرکای جرم احتمالی یا شناخت انگیزه حقیقی این متهمان مورد نیاز بوده و اعتراض ما به نظریه پزشکی قانونی و تقاضای تکمیل تحقیقات طی دو لایحه و حتی اعتراض وکلای تسخیری متهمان به آخرین نظریه پزشکی قانونی هنوز مورد بررسی قرار نگرفته‌ است.»

بیشتر بخوانید:

امیدواریم دادگاه کیفری یک پرونده را مجددا جهت تکمیل تحقیقات به دادسرا عودت دهد

مانوش منوچهری در ادامه می‌گوید: «حتی تقاضای بررسی خطوط تلفن و دوربین‌ها و ملاحظه پاسخ این استعلامات توسط اینجانب مطرح شده بود که متاسفانه در کمال تعجب از سوی دادسرا، سرعت، ملاک عمل قرار گرفت و روز گذشته از طریق رسانه‌ها از صدور کیفرخواست مطلع شده‌ایم. امیدواریم دادگاه کیفری یک پرونده را مجددا جهت تکمیل تحقیقات به دادسرا عودت دهد و این ابهامات مرتفع شوند.»

منبع: روزنامه اعتماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا