اخبار دولتویژه

توضیحات وزیر دادگستری درباره وکالت اجباری در لایحه جامع وکالت +‌ فیلم

وکلاپرس _ در حاشیه جلسه هیات دولت، وزیر دادگستری درباره اجباری‌ شدن وکیل در دعاوی در لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری گفت و خاطرنشان کرد که مقدمات لایحه مذکور در دست تدوین است.

به گزارش وکلاپرس، امین حسین رحیمی ( وزیر دادگستری ) امروز چهارشنبه مورخ ۱۹ اردیبهشت ماه، از بررسی مقدماتی لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری و همچنین اجباری شدن گرفتن وکیل در دعاوی و تامین هزینه وکلا از طریق بیمه وکالت خبر داد.

بیشتر بخوانید:

وزیر دادگستری به خبرنگار خبرگزاری دانشجو در پاسخ به سؤالی درباره لایحه جامع وکالت گفت: مقدمات لایحه جامع وکالت در وزارت دادگستری و قوه قضاییه در حال تدوین است.

وی تاکید کرد: قرار است در این لایحه در بسیاری از دعاوی وکالت اجباری شود. از آن سمت هم با بیمه وکالت این هزینه ها باید جبران شود.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه اصلاحات ویرایشی در قانون جرائم راهنمایی و رانندگی در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: طبق اصلاحات در دست انجام، جرایم ریالی تخلفات حادثه‌ساز به خصوص جرائمی چون سبقت ممنوع در جاده‌های یک طرفه، عبور از چراغ قرمز و رانندگی در حالت نامتعارف چندین برابر افزایش یافته است.

رحیمی با اشاره به تخلفات انجام شده در بخش خرده‌فروشی‌ها و تشدید بازرسی‌ها، گفت: بر اساس بحث‌ها و تصمیمات وزارت صمت با ایجاد پست قائم مقامی در امور بازرگانی، کنترل بر شرکت‌ها، کارخانجات و خرده‌فروشی‌ها شدت می‌گیرد و سازمان تعزیرات با قائم مقام وزارت صمت در امور بازرگانی، همکاری خواهد داشت.

وی افزود: اینکه برخی‌ها با هر قیمتی که مدنظرشان است ارائه می‌کنند در واقع تخلف انجام می‌دهند اما ما باید با این تخلفات برخورد کنیم و برخورد هم می‌کنیم اما معنی آن این نیست که اگر کسی تخلف می‌کند برخوردی با او صورت نگرفته است.

نگاهی به سابقه خبر

پیشتر رحیمی طی سخنانی ضمن اشاره به اینکه اجباری شدن وکالت موجب کاهش پرونده‌ها و ارتقای جایگاه وکالت می‌شود، گفته بود: اگر به طرف اجباری شدن وکالت دادگستری در بسیاری دعاوی حرکت کنیم، توسعه حوزه وکالت امکان‌پذیر است ولی باید موضوع هزینه‌اش را هم حل کنیم.

بیشتر بخوانید:

‫۴ دیدگاه ها

  1. اگر وکالت بیمه شود هزینه ای که وکیل میگیرد کنترل میشود الان وکلا بنابه دفاع از موکل حق وکالت نمی گیرند بلکه نسبت به ارزشی که مال موکل دارد تعرفه دستمزد تقاضا میکنند که در خصوص دعاوی ملک نجومی و غیر باور است

  2. از اون طرف قانون تسهیل میذارند،کلی وکیل برمی‌دارند،از این ور قانون می‌ذارند وکالت اجباری بشه این همه وکیلی که بی‌حساب و کتاب گزینش کردن بیکار نمونند….خدا به دادملت برسه

  3. لطفاً یکبار هم شده جیب خودتون رو با جیب مردم قیاس نفرمایید اگر سری به دادگاه و دادسرا زده باشید میبیند خیلی ها توانایی پرداخت هزینه دادرسی رو ندارند یا اعسار تقاضا میکنند یا کلا از شکایت پشیمان می‌شوند آخر هم تمام هزینه ها بر گردن محکوم علیه بخت برگشته و نهایتاً زندان که هزینه برای دستگاه قضا بیشتر میشه …..کلا این طرحها به نفع وکلای بی سوادی هست که داد و فریاد دارن که دوتا پرونده نمیتونن به دست بیارن ….چیزی به نفع مردم نیست …..خدا عاقبتمون رو بخیر کنه با این طرحهای یکشبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا