اخبار بین المللی

یک وکیل در آمریکا برنده مسابقه شبیه‌ترین شخص به ارنست همینگوی شد

وکلاپرس- بیش از ۱۰۰ مرد در فلوریدا برای کسب عنوان مردی که بیشتر به نویسنده شهیر آمریکایی ارنست همینگوی شباهت دارد، با یکدیگر به رقابت پرداختند.

به گزارش وکلاپرس  به نقل از نیویورک پست، در این مسابقه یک وکیل به نام « جان آویل » در رقابت با ۱۲۴ مرد دیگر از سوی هیات داوران به عنوان برنده مسابقه «شبیه‌ترین فرد به اِرنست همینگوی» نویسنده برنده نوبل آمریکایی انتخاب شد.

دریافت نوبل ادبیات توسط ارنست همینگوی

«ارنست میلر همینگوی» نویسنده و روزنامه‌نگار سرشناس آمریکایی و برنده‌ جایزه‌های نوبل ادبیات و پولیتزر، روز بیست‌ویکم جولای ‌١٨٩٩ در ایلینویز آمریکا و از یک پدر فیزیکدان متولد شد. «پیرمرد و دریا» معروف‌ترین اثر اوست که در سال ‌١٩۵٢ منتشر شد و با استقبال چشم‌گیری همراه بود. این کتاب جایزه‌ ادبی پولیتزر را در سال ‌١٩۵٣ برای این نویسنده به‌همراه آورد. یک سال بعد از آن، ‌ موفقیت این نویسنده با دریافت نوبل ادبیات کامل شد.

«وداع با اسلحه»، ‌«نسل گمشده»، «خورشید نیز طلوع می‌کند»، «مردان بدون زنان»، «برنده هیچ نمی‌برد» و «زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند» از دیگر کتاب‌های معروف این نویسنده هستند.

بیشتر بخوانید:

خالق «برف‌های کلیمانجارو» در اواخر عمر به دلیل چند حادثه‌ رانندگی،  از جراحت و مصدومیت‌های زیادی در بدن خود رنج می‌برد و فشار خون بالا به همراه مشکلات کلیه نیز او را آزار می‌داد. ابتلا به افسردگی موجب شد وی در سال ‌١٩۶١ اقدام به خودکشی کند اما موفق نشد. پس از سه هفته روان‌درمانی، ‌همینگوی سرانجام روز دوم جولای ‌١٩۶١ در خانه‌اش در «آیداهو» به زندگی‌اش پایان داد.

تصویری از ارنست همینگوی
تصویری از ارنست همینگوی

بسیاری از داستان‌های وی انتشار نیافته باقی‌ماند

پس از خودکشی همینگوی، بسیاری از داستان‌های او انتشار نیافته باقی‌ماند. «پاریس جشن بیکران» کتاب خاطرات زندگی او در پاریس دهه ۱۹۲۰ در سال ۱۹۶۴ و سه سال بعد از مرگش منتشر شد و رمان‌های «جزیره‌ها در طوفان» و «باغ عدن» نیز به ترتیب در سال‌ها ۱۹۷۰ و ۱۹۸۶ عرضه شدند و اثر غیر داستانی «تابستان خطرناک» نیز در سال ۱۹۶۵ برای اولین بار در دسترس عموم قرار گرفت.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا