اخبار کانون هاویژه

رئیس کانون وکلای همدان : ۵۰۰ نفر در آزمون وکالت ۱۴۰۳ قبول خواهند شد / از انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم

وکلاپرس _ دومین جلسه گزارش عملکرد دهمین هیات مدیره کانون وکلای دادگستری استان همدان برگزار شد و رئیس این نهاد از پیش بینی اش برای قبولی ۵۰۰ نفر در آزمون وکالت ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی کانون وکلای همدان، دکتر مهدی غلامی جلال (رئیس کانون وکلای دادگستری استان همدان) بیان داشت: کانون وکلای این استان، اولین کانون در کشور بوده است که در مدت ۴ ماه تمامی پروانه‌های کارآموزی وکالت را صادر کرده است.

طبق پیش‌بینی ما، امسال ۵۰۰ نفر در آزمون وکالت قبول می شوند

دکتر مهدی غلامی جلال افزود: در حال حاضر ۳۵۰ کارآموز وکالت در کانون همدان فعال هستند و در حال گذراندن دوره کارآموزی خود هستند.‌

وی تأکید کرد: طبق پیش‌بینی ما، امسال ۵۰۰ نفر در آزمون وکالت قبول می شوند که به زعم بنده افزایش کارآموزان و نیرو انسانی نشان دهنده قدرت کانون ها است.

در سه ماه گذشته تقریباً ۴۷۰ پرونده وکالت تسخیری پیگیری شده است

غلامی جلال اظهار کرد: در سه ماه گذشته، تقریباً ۸۸ متقاضی وکالت معاضدتی و حدود ۸۰ جلسه مشاوره حقوقی رایگان به مردم ارائه شده است و تقریباً ۴۷۰ پرونده وکالت تسخیری برای حمایت از حقوق مردم در این بازه زمانی پیگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه در سه ماه اخیر، به ۸۰ نفر مشاوره رایگان ارائه شده است، اظهار گفت: افراد نیازمند به وکیل که تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد شهید هستند، می‌توانند بر اساس تفاهم نامه از خدمات مشاوره‌ای و وکالت رایگان بهره مند شوند.

بیشتر بخوانید:

به طور قطع ما از هر انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم

رئیس کانون وکلای همدان افزود: از ۲۸۵ فقره شکایت، ۲۶ فقره کیفرخواست صادر شده و عمده پرونده های تشکیل شده علیه وکلا در سال گذشته منجر به صدور قرار منع تعقیب شد.

وی در بخشی دیگر از سخنانش بیان کرد: ما در کانون وکلا تلاش کرده‌ایم که با صداقت و جدیت به مسائل کانون پرداخته و از انتقادات و پیشنهادات سازنده استفاده کنیم تا بتوانیم بهبود امور کانون را فراهم کنیم.

این مسئول در پاسخ به انتقادات اخیر به کانون تصریح کرد: به طور قطع ما از هر انتقاد سازنده استقبال می‌کنیم؛ تمامی عملکرد کانون به صورت مستند است و در صورت نیاز آماده ارائه مدارک هستیم.

کمیسیون‌ خدماتی و رفاهی جزو فعال‌ترین کمیسیون‌ های کانون همدان است

در ادامه، دکتر غلامی جلال از فعالیت کمیسیون‌های مختلف برای آسایش بیشتر وکلای همدان سخن گفت و افزود: کمیسیون فرهنگی-آموزشی خدماتی و رفاهی جزو فعال‌ترین کمیسیون‌ های کانون همدان هستند.

وی اظهار کرد: برگزاری همایش‌های ضیافت، همایش پیاده‌روی، اعطای گواهینامه بین‌الملل، دعوت از رئیسان کانون وکلا کشور خودمان و ترکیه، و دیدار از جانبازان، مراسم۷ اسفند، اعطا گواهینامه ها،همایش های علمی، نشست با اصحاب رسانه، نشست تخصصی حقوق بشر، اقدامات موسسه خیریه کانون، همایش وکلای مصلح، ارتباط تنگاتنگ با دانشجویان حقوق، همایش ملی تابعیت، از جمله اقدامات روز وکالت بوده است.

بیشتر بخوانید:

رئیس کانون وکلای همدان همچنین از قرارداد منعقد شده با استخر، فروشگاه های بزرگ، باشگاه ورزشی، مراکز رفاهی و اقامتی به عنوان خدمات ارائه شده در کمیسیون رفاهی یاد کرد و یادآور شد: وکلای محترم می‌توانند با مراجعه به دفتر کانون از خدمات بیشتر مطلع شده و استفاده کنند.

برخی از وکلا تصور می‌کنند نیازی به حضور در کارگاه‌های آموزشی ندارند

غلامی جلال در ادامه از برگزاری کارگاه‌های آموزشی متعدد و متنوع خبر داد، گفت: متاسفانه برخی از وکلای عزیزمان تصور می‌کنند که نیازی به حضور در این کارگاه‌ها ندارند، در حالی که انسان در هر مرحله‌ای از زندگی به دانش و به‌روز رسانی مهارت های خود نیاز دارند.

وی با اشاره اینکه در استان همدان سفر های هوایی فعال نیست، اذعان داشت: متاسفانه برخی از اساتید با مشکلات زیادی برای شرکت در این کارگاه‌ها دعوت می‌شوند، ازطرفی تعداد شرکت کنندگان در این دوره ها بسیار کم است و این امر منجر به ناراحتی این اساتید می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بسیاری از افراد جامعه از مباحث حقوقی اطلاع کافی ندارند

رئیس کانون وکلای دادگستری استان همدان با تاکید بر اینکه بسیاری از افراد جامعه از مباحث حقوقی اطلاع کافی ندارند، بیان کرد: کانون وکلای دادگستری همدان سعی کرده‌ است در تمام مناسبت‌های تقویمی در کنار مردم حضور داشته باشد تا یک رابطه مثبت بین وکلا و جامعه ایجاد شود، مانند روز پرستار که با حضور در بیمارستان ها و اهدای گل به پرستاران، قدردانی خود را نشان داده ایم.

منبع: روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان همدان

یک دیدگاه

  1. ضمن سپاس از مجموعه ریاست کانون وکلا همدان وشخص جناب غلامی به دلیل وسعت نظر درگزینش وکلای جدید استدعا دارم حتما حتما تعداد عنوان شده (۵۰۰نفر)به مورد اجرا درآید تا باتوجه به اینکه شهر همدان درزمره شهر های فوق العاده محروم می‌باشد مردم این شهر بتوانند درآینده به راحتی وکیل اختیار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا