اخبار بین المللیویژه

نیروهای امنیتی تونس به ساختمان کانون وکلای این کشور یورش بردند

وکلاپرس _ در حالی که وکلای دادگستری تونسی در اعتراض به حمله هفته گذشته نیروهای امنیتی به ساختمان کانون وکلا، دست به اعتصاب سراسری زده بودند، برای دومین بار نیروهای امنیتی به ساختمان مزبور یورش بردند و یک وکیل دادگستری را بازداشت کردند.

به گزارش وکلاپرس به نقل از تسنیم، نیروهای امنیتی تونس، شنبه گذشته به ساختمان کانون وکلای دادگستری در مرکز پایتخت حمله کردند تا حکم بازداشت یک وکیل زن به نام « سنیه دهمانی » را اجرایی کنند.

این وکیل دادگستری به طور تلویحی از سخنان رئیس جمهور تونس درباره باقی ماندن مهاجران غیرقانونی آفریقایی در این کشور انتقاد کرده بود.

بیشتر بخوانید:

بازداشت یک وکیل دادگستری به نام مهدی زقروبه

شاهدان عینی درباره حمله مجدد در روز دوشنبه گذشته به رسانه‌ها گفته‌اند: نیروهای امنیتی دوشنبه هفته گذشته برای دومین بار (طی یک هفته) به ساختمان کانون وکلای تونس حمله و یک وکیل دادگستری به نام « مهدی زقروبه » را بازداشت کردند.

فیلم‌های ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی تونس منتشر شده نشان می‌دهند در جریان این حمله، درهای شیشه‌ای شکسته شده و صندلی‌ها به گوشه و کنار پرتاب شده‌اند و «مهدی زقروبه» هنگام دستگیری فریاد می‌زند.

به نوشته روزنامه القدس العربی، دومین حمله نیروهای امنیتی به ساختمان وکلای دادگستری تونس دیروز در حالی صورت گرفت که وکلای دادگستری تونسی در اعتراض به حمله شنبه گذشته به ساختمان مزبور دست به اعتصاب سراسری زده و از حضور در دادگاه خودداری کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

شعار «شرم باد، قوه قضائیه و وکلا در محاصره هستند»

ده‌ها وکیل که مهدی زقروبه در میان آنان بود، مقابل دادگاهی که خانم « سنیه دهمانی» به سوالات قاضی تحقیق پاسخ می‌داد تجمع کردند و در اعتراض به بازداشت حقوقدانان شعار دادند «شرم باد، قوه قضائیه و وکلا در محاصره هستند»

وزارت کشور تونس با انتشار بیانیه‌ای در خصوص بازداشت مهدی زقروبه اعلام کرد: وی به اتهام حمله فیزیکی و لفظی به دو پلیس مستقر در محوطه دادگاه خانم سنیه دهمانی دستگیر شده‌ است.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا