اخبار مجلس شورای اسلامی

نمایندگان مجلس دوازدهم سوگند یاد کردند

وکلاپرس- با آغاز به کار رسمی مجلس دوازدهم از امروز مورخ ۷ خرداد ماه، ۲۹۰ نماینده مجلس، متن سوگند نامه را تکرار و آن را امضا کردند.

به گزارش وکلاپرس  مجلس دوازدهم با حضور رئیس قوه قضائیه و سرپرست ریاست جمهوری صبح امروز مورخ هفتم خرداد ماده ۱۴۰۳ آغاز به کار کرد.

بیشتر بخوانید:

در مراسم افتتاحیه مجلس دوازدهم متن سوگندنامه طبق اصل ۶۷ قانون اساسی توسط علاءالدین بروجردی رئیس هیات رئیسه سنی مجلس دوازدهم قرائت شد و منتخبین مردم به حالت اجتماع در حال قیام آن را تکرار و پس از انجام مراسم تحلیف سوگندنامه را امضا کردند.

متن سوگندنامه طبق اصل ۶۷ قانون اساسی به شرح ذیل است:

بسم‏ الله‏ الرحمن‏ الرحیم‏

«من در برابر قرآن مجید به خدای متعال سوگند یاد می‌کنم و با تکیه بر شرف انسانی خویش تعهد می‌کنم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی باشم. همچنین ودیعه‌ای که ملت به ما سپرده به عنوان امینی عادل پاسداری کنم، و در انجام وظایف وکالت، ‌امانت و تقوا را رعایت نمایم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشم، از قانون اساسی اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادی مردم و تامین مصالح آنان را مدنظر داشته باشم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا