اخبار قوه قضاییه

مدیرکل ثبت اسناد یزد : نباید تعداد دلالان در ادارات ثبت اسناد کشور بیشتر از وکلا باشد

وکلاپرس _ مدیرکل ثبت اسناد یزد ضمن اشاره به اینکه راه حل بسیاری از مشکلات جعل و کلاهبرداری در بخش‌های ملکی و حتی شرکت‌ها، ورود جدی وکلا به این حوزه ها است، تاکید کرد نباید تعداد دلالان حاضر در ادارات ثبت اسناد کشور و استان یزد بیشتر از وکلا باشند.

به گزارش وکلاپرس به نقل از ایرنا، مهدی اقبال (مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد) در آیین گرامیداشت سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری و روز وکیل مدافع یکی از مشکلات فعلی استان را رشد قارچ گونه دلالان در ادارات مختلفی همچون ادارات ثبت و اجرای اسناد رسمی دانست.

بیشتر بخوانید:

ورود کانون وکلا به قانون تجارت و تاسیس شرکت‌ها سبب جلوگیری از کلاهبرداری می شود

مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد با اشاره به اینکه بیشترین جعل و کلاهبرداری در بخش‌های ملکی و حتی شرکت‌ها توسط دلالان صورت می‌گیرد، راه حل این مشکل را ورود جدی وکلا و کانون وکلای دادگستری به حوزه‌هایی همچون قانون تجارت و تاسیس شرکت‌ها اعلام کرد.

وی تاکید کرد: نباید تعداد دلالان حاضر در ادارات اجرا و ثبت اسناد کشور و استان یزد بیشتر از وکلا باشند و مبالغ بالا از مردم بی اطلاع از قوانین بگیرند.

باید وکلا به حوزه ملک و دفاع از حقوق مالکین و شهروندان ورود کنند

اقبال افزود: اگر می‌خواهیم ورودی پرونده‌های قضایی استان که ۷۰ درصد آنها مرتبط با مباحث ملکی و منبعث از اسناد عادی است کاهش یابد باید وکلا به حوزه ملک و دفاع از حقوق مالکین و شهروندان ورود کنند.

وی اظهار امیدواری کرد تا با اجرایی شدن قانون الزام به تنظیم سند رسمی هرچه زودتر مشکلات سند عادی حل شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا