اخباردسته‌بندی نشده

توضیحات مرکز رسانه قوه قضائیه درخصوص پرونده های یاشار سلطانی و صبا (صفورا) آذرپیک

وکلاپرس- پس از انتشار اخباری در خصوص بازداشت یاشار سلطانی و صبا (صفورا) آذرپیک، مرکز رسانه قوه قضائیه در خصوص جزئیات پرونده های این افراد توضیحاتی را بیان کرد.

به گزارش وکلاپرس، طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضائیه، یاشار سلطانی به موجب پرونده‌ای که ۱۷ شاکی دارد و صبا آذرپیک نیز به موجب پرونده‌ای که ۷ شاکی خصوصی دارد، به زندان رفته اند.

حکم صبا آذرپیک: ۲ سال حبس تعزیری، پرداخت جریمه نقدی و عذر خواهی

در اطلاعیه مرکز رسانه قوه قضائیه درباره محکومیت صبا آذرپیک آمده است:

براساس حکم صادره صفورا آذرپیک بابت ۵ فقره نشر اکاذیب به تحمل ۲ سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه نقدی و اعاده حیثیت از شکات از طریق عذرخواهی از ایشان در یکی از روزنامه‌های رسمی و بابت ۵ فقره جرم افترا نسبت به شکات به پرداخت جزای نقدی محکوم شده است.

همچنین این فرد بابت جرم تهدید به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

متهم به جهت بی‌توجهی به مقررات قانونی و حقوق سایر افراد جامعه، نوع جرایم ارتکابی و خسارات ناشی از آن جهت تکمیل کیفر اصلی به ممنوعیت فعالیت در رسانه‌های اجتماعی به‌مدت ۲ سال و انتشار حکم محکومیت قطعی در رسانه رسمی محکوم شده است.

آذرپیک در این پرونده، ۷ شاکی خصوصی دارد و روند قضایی پرونده دیگر صفورا آذرپیک با ۸ شاکی خصوصی نیز در حال بررسی است و حکم نهایی آن صادر نشده است.

بیشتر بخوانید:

یک سال و دو ماه حبس تعزیری برای یاشار سلطانی

همچنین در خصوص حکم بازداشت یاشار سلطانی اعلام شده است:

یاشار سلطانی در پرونده‌ای که ۱۷ شاکی دارد، پس از تجدید نظرخواهی و رای نهایی و قطعی دادگاه به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی (یازده فقره)، به یک سال و دو ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

یاشار سلطانی لحظاتی پیش پس از احضار به دادستانی تهران جهت اجرای حکم قطعی قضایی وارد زندان شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا