اخبار کانون‌هاویژه

وعده پیگیری یک نماینده مجلس در مورد هجمه رسانه ملی به وکلای دادگستری

وکلاپرس ـ احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده فریمان در مجلس شورای اسلامی، وعده داد پیگیر هجمه رسانه ملی به وکلای دادگستری در شورای نظارت بر صدا و سیما خواهد شد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی کانون وکلای خراسان، سید احسان قاضی زاده هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو منتخب قوه مقننه در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما، در دیدار با هیأت مدیره کانون وکلای خراسان به بحث و رایزنی درباره طرح های موجود در مجلس  و مسایل روز وکالت پرداخت.

رییس کانون وکلای خراسان: پیشنهاد تعیین مشاور حقوقی به نمایندگان خراسان داده ایم

در این جلسه که با حضور اعضای هیات مدیره و اعضای کمیسیون پارلمانی کانون وکلای دادگستری خراسان برگزار گردید، دکتر مجتبی زاهدیان ریاست کانون ضمن تشریح اقدامات و فعالیت های مختلف این نهاد اعلام نمود، کانون وکلای دادگستری خراسان آمادگی دارد به عنوان بازوی مشورتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح ها و لوایح حقوقی انجام وظیفه نماید.  در این راستا به کلیه نمایندگان استان های خراسان طی مکاتبه ای پیشنهاد تعیین مشاور حقوقی برای ایشان ارایه گردید.

وی همچنین در خصوص طرح مباحث مربوط به نظام حقوقی کشور به ویژه راجع به نهاد دیرپای وکالت که علیرغم ضرورت طرح در کمیسیون حقوقی و قضایی، در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح شده شدیدا ابراز نگرانی کرد.

دکتر مجتبی زاهدیان خاطر نشان کرد دیدگاه حاکمیت قواعد بازار و کسب و کار بر حوزه وکالت ناشی از طبیعت و ماهیت کمیسیون اقتصادی است. وی ورود حقوقدانان مجلس و بویژه اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی به این مسایل را خواستار شد و تبعات منفی رویکرد اقتصادی به نهاد شریف وکالت را گوشزد کرد.

رییس کانون وکلای دادگستری خراسان در خصوص برنامه های صدا و سیما خصوصا برنامه پایش که بدون حضور نمایندگان کانون وکلا و حتی بدون حضور یک کارشناس مسلط حقوقی به کرات علیه نهاد وکالت و کانون وکلا هجمه وارد می‌کند تذکر داد و از نماینده محترم شهرستان فریمان و عضو شورای نظارت بر صدا و سیما تقاضای توجه و تذکر راجع به این موضوع نمود و خواستار حضور مدیران و نمایندگان از پیش معرفی شده کانون وکلا در برنامه های زنده تلویزیونی شد.

قاضی زاده هاشمی: در خصوص برنامه های صدا و سیما پیگیری های لازم انجام خواهد شد

در ادامه این نشست دکتر قاضی زاده، عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما و نماینده فریمان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر جایگاه وکلای دادگستری و کانون وکلا در احقاق حقوق ملت و تاکید بر نگاه حرفه ای به کانون وکلا و خروج این حوزه حساس از قلمرو مباحث اقتصادی در خصوص پیگیری این موضوع قول مساعد دادند.

دکتر قاضی زاده همچنین افزود در خصوص برنامه های صدا و سیما بصورت مکتوب به ایشان منتقل گردد تا پیگیری لازم انجام شود.

منبع: کانون وکلای خراسان

عضویت
اطلاع رسانی
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا