اخبار کانون‌ها

پست اینستاگرامی دکتر شهبازی نیا برای دکتر علی پزشکی

وکلاپرس- دکتر مرتضی شهبازی نیا رییس سابق اسکودا با انتشار پستی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نسب به دکتر علی پزشکی نایب رییس اسکودا ابراز محبت و سپاسگزاری کرد.

دکتر مرتضی شهبازی نیا در این پست اینستاگرامی که همراه با تصویری از دکتر علی پزشکی منتشر شده است، دکتر علی پزشکی را بهترین دوست خود خطاب کرده و او را واجد صفات صداقت، عدالت و مهربانی توصیف کرده است.

انتشار این متن از سوی رییس سابق اسکودا را می توان نوعی دلجویی و سپاسگزاری از نایب رییس سابقش پس از برخی ناملایمات در جریان انتخاب رییس جدید اسکودا دانست.

بیشتر بخوانید:

نوشته دکتر شهبازی نیا به این شرح است:

“ابروی دوست گوشه محراب دولت است”

در انتهای یک کار اجتماعی، در کنار ارزیابی از قوت و ضعف کار، ناخودآگاه این پرسش هم در گوشه ی ذهنت می نشیند که در عوض آنچه از عمر کاستی، چه بر “جان” افزودی؟

به اقتضای نسبیت امور این جهانی و دریچه ی نگاه به زندگانی، پاسخ برای هر کس متفاوت است گو اینکه حاصل عمر و دور جوانی در نگاه خیام با مولانا و حافظ و سعدی یکسان نیست.

چنانکه پیشتر هم پنداشته و در همین صفحه نگاشته ام، حافظ و سعدی و مولانا و بسیاری دیگر از مفاخر، “دوست” را کیمیای سعادت و ابروی او را گوشه ی محراب دولت می دانند و با این نگاه، بیگمان “تو” در کنار فضل و دانش و عرضیات دیگری که ورای حد تقریرند، با جانی آکنده از سه گوهر پایدار صداقت و عدالت و مهربانی، در زمره ی بهترین آنان هستی و چه حاصلی بهتر از این “دوست” برای عمر رفته با گذر روزگار و جان فروکاسته از رخدادهای دشوار.

مگر نه اینکه می شد عمر بگذرد و نبینمت یا ببینمت و نشناسمت و یا بشناسمت و “دوست” نخوانمت که آنگاه ناخواسته و نادانسته یا دانسته و خواسته، چنان می شد که بفرموده ی حافظ:

“وصل خورشید به شبپره اعمی نرسد        که در آن آینه صاحبنظران حیرانند”

پست اینستاگرامی دکتر شهبازی نیا برای دکتر علی پزشکی
پست اینستاگرامی دکتر شهبازی نیا برای دکتر علی پزشکی
۵ ۱ vote
Article Rating
عضویت
اطلاع رسانی
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x