اخبار قوه قضاییه

محسنی‌اژ‌ه‌ای: قاضی و وکیل باید درک سیاسی داشته باشد، اما نباید سیاسی کاری کند

گزارش میزان از دیدار رئیس قوه قضاییه با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز

وکلاپرس- مرکز رسانه قوه قضاییه در گزارشی مختصر از دیدار رئیس قوه قضاییه با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به بیان گفته های حجت الاسلام محسنی اژه ای در این دیدار پرداخت.

به گزارش وکلاپرس به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه در راستای رویه و مشی ریاست عدلیه طی ۱۷ ماه اخیر در برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و گفت‌وگومحور با اقشار مختلف مردمی و نخبگانی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

بیشتر بخوانید:

وکیل و قاضی برای تحقق عدالت و استیفای حق مورد اعتماد مردم و جامعه می باشند

رئیس قوه قضاییه در این نشست طی سخنانی، توصیه‌هایی تخصصی و کاربردی را در باب حفظ استقلال و سلامت دو نهاد قضاوت و وکالت مطرح کرد و اظهار داشت: وکیل و قاضی برای تحقق عدالت و استیفای حق مورد اعتماد مردم و جامعه می باشند؛ لذا باید نهایت تلاش و مساعی را در راستای صیانت و حفاظت از این دو نهاد مهم و اثرگذار و همچنین پیشگیری از انحرافات، آسیب‌ها و لغزش‌ها به کار ببندیم.

بیشتر بخوانید:

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای اضافه کرد: قاضی و وکیل باید در نزد مردم و جامعه جایگاهی به مراتب بالاتر و رفیع‌تر از جایگاه فعلی داشته باشند و این مقوله‌ای است که ارتباط مستقیم به نوع رفتار و عملکرد این دو نهاد دارد.

قاضی و وکیل باید فهم و درک سیاسی داشته باشند

رییس عدلیه با تاکید بر اهمیت اصل استقلال مطالبی طرح کرد و تصریح کرد: قاضی و وکیل باید فهم و درک سیاسی داشته باشند اما سیاسی کاری نکنند اگر قاضی و وکیل، سیاسی‌کاری پیشه کردند آنگاه دیگر نمی‌توانند به حق و عدالت و انصاف رفتار کنند.

همچنین در این جلسه، اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز نقطه‌نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود در خصوص مسائل مختلف طرح کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا