اخبار کانون هاویژه

رد صلاحیت ۷ نفر از نامزدهای انتخابات کانون وکلای اصفهان

وکلاپرس ـ دادگاه عالی انتظامی قضات هفت نفر از نامزدهای انتخابات کانون وکلای اصفهان را رد صلاحیت کرد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری اصفهان، دادگاه عالی انتظامی قضات در تاریخ ۳ تیرماه نتیجه بررسی صلاحیت نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات کانون وکلای اصفهان را اعلام کرده است. در همین زمینه در متن صورتجلسه هشتاد و ششم هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری استان اصفهان آمده است:

«نامه مربوط به اعلام نتیجه بررسی صلاحیت نامزد‌های شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات کانون وکلای استان اصفهان از سوی دادگاه عالی انتظامی قضات، بر اساس مدارک و اسناد موجود، در تاریخ ۹۸/۰۴/۰۳ از طرف دادگاه مذکور به اصفهان ارسال که در تاریخ ۹۹/۰۴/۰۷ به پست اصفهان واصل و در تاریخ ۹۹/۰۴/۰۸ به کانون وکلای اصفهان تحویل و در دبیرخانه این کانون ثبت شده است، نهایتا هم اکنون اسامی کاندیدهای انتخابات اعلام که متاسفانه بر خلاف انتظار و رویه دوره های قبل، هفت نفر از داوطلبان عضویت در هیات مدیره، رد صلاحیت شده اند.»

بیشتر بخوانید: کانون های وکلای دادگستری ؛ اجلاس روسا در اصفهان

رد صلاحیت شدگان همگی از وکلای جوان بودند

در پی مصاحبه خبرنگار وکلاپرس با منبعی آگاه در کانون وکلای اصفهان اعلام شد تمام وکلای رد صلاحیت شده جزو وکلای جوان این کانون بوده که با شور و اشتیاق برای هدایت کانون اصفهان و با پشتیبانی وکلای با تجربه برای این انتخابات نام نویسی کرده بودند.

این منبع آگاه که درخواست عدم انتشار نام خود را داشت، اضافه کرد: این گونه برخورد با وکلای جوان موجب ناامیدی این قشر از وکلای دادگستری اصفهان شده و جلوی پیشرفت و تحول کانون اصفهان را می گیرد.

وی گفت: متأسفانه دو نفر از اعضای فعلی هیأت مدیره کانون وکلای اصفهان نیز در بین رد صلاحیت شدگان می باشند که جزو مدیران جوان این هیأت محسوب می شوند.

این منبع آگاه درباره دلیل رد صلاحیت این اشخاص گفت: اگرچه این وکلا در حال رایزنی با دادگاه عالی انتظامی قضات برای رفع ابهامات صورت گرفته می باشند، اما متأسفانه گزارشات برخی وکلای رقیب در این انتخابات علیه وکلای مذکور، دلیل مهم رد صلاحیت این اشخاص می باشد.

وی اضافه کرد: این بی اخلاقی های انتخاباتی باعث می شود تا دیگر کانون های وکلا نیازی به فشارهای بیرونی نداشته باشند و  از درون به سمت اضمحلال بروند.

بیشتر بخوانید: کانون وکلای اصفهان به IBA می پیوندد

۳۱ داوطلب؛ ۷ رد صلاحیت شده

 در جریان نام نویسی انتخابات کانون وکلای اصفهان که در اردیبهشت ماه سال جاری صورت گرفت، ۳۱ وکیل دادگستری داوطلب ورود به هیأت مدیره این کانون بودند که از این تعداد ۷ نفر رد صلاحیت شدند.

لازم به ذکر است در این انتخابات علاوه بر دکتر لیلا رییسی(رییس فعلی کانون وکلای اصفهان)، ۳ بانوی وکیل دیگر نیز در بین نامزدها حضور دارند که خوشبختانه هیچ یک از این افراد توسط دادگاه عالی انتظامی قضات رد صلاحیت نشدند.

 بنا بر اطلاعات واصله، قرار است انتخابات کانون وکلای اصفهان در اوایل مردادماه برگزار گردد که البته این امر موکول به موافقت سناد استانی مبارزه با کرونا شده است.

گفتنی است هیأت مدیره یازدهم کانون وکلای اصفهان در تاریخ ۲۲ مرداد سال ۹۷ سکان مدیریت این نهاد را بر عهده گرفت و در این دوران به عنوان یکی از کانون های وکلای فعال در کشور شناخته شده است.

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا