اخبار مجلس شورای اسلامیویژه

خضریان: شنیده می‌شود تاخیر در اعلام نتایج آزمون مرکز وکلا ناشی از فشار کانون‌ وکلا است!

وکلاپرس ـ علی خضریان در اظهارنظری جدید و عجیب علت تأخیر زیاد در اعلام نتایج آزمون مرکز وکلا را فشار کانون‌ وکلای دادگستری و وکلای با نفوذ دانست.

به گزارش وکلاپرس، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت که اخیرا زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که تاخیر در اعلام نتایج آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه ناشی از فشارهای بیرونی کانون‌های وکلا و وکلای پرنفوذ است. هشدار می‌دهم که اگر این شنیده‌ها واقعیت داشته باشد کمیسیون اصل نود از تمام ابزارهای قانونی خود برای احقاق حقوق قانونی داوطلبان استفاده خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

علی خضریان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به ظرفیت‌های مغفول مانده در بازار خدمات حقوقی گفت: در حال حاضر بازار خدمات حقوقی کشور، به شدت دچار فقر وکیل است. به گونه‌ای که بعضا برخی از مردم به سبب عدم دسترسی به وکیل و کمبود وقت و دانش حقوقی از پیگیری حقوق خود منصرف می‌شوند.

وی به راهکار مجلس یازدهم برای رفع این مشکل اشاره و اظهار کرد: بر همین اساس مجلس چاره کار را در حذف قاعده منسوخ ظرفیت‌گذاری از فرآیند جذب وکیل دانست و در نهایت هم طرح  تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار با تایید شورای نگهبان قانونی و  از تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ لازم اجرا شد.

قبولی ۱۰۵۰۰ داوطلب اولین ثمره درخت مبارزه با انحصار است

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با تقدیر از مرکز وکلای قوه قضائیه که در اجرای این قانون پیش‌قدم شده است، افزود: همان‌گونه که تاکنون با عمل به مرّ قانون سد انحصار را شکسته‌اند، لازم است که این اقدام تا به سرانجام رسیدن مورد مراقبت قرار گیرد. اعلام قبولی تعداد ۱۰۵۰۰ داوطلب نشان می‌دهد که درخت مبارزه با انحصار که توسط مجلس یازدهم غرس شده بود، امروز اولین میوه و ثمره خود را داده است. امیدوارم که به زودی تمامی اهداف قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار محقق شود تا بتواند به سهم خود سبب بهبود وضعیت اقتصادی کشور شود.

بیشتر بخوانید:

وی در پایان با اشاره به اینکه اخیرا نیز زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که تاخیر در اعلام نتایج آزمون مرکز وکلا ناشی از فشارهای بیرونی کانون‌های وکلا و وکلای پرنفوذ بوده است، گفت: هشدار می دهم که اگر این شنیده‌ها واقعیت داشته باشد، کمیسیون اصل نود، از تمام ابزارهای قانونی خود برای احقاق حقوق قانونی داوطلبان استفاده خواهد کرد.

این در حالی است که سخنگوی مرکز وکلا امروز درباره تأخیرهای صورت گرفته در اعلام نتایج گفته بود: «قرار بود امروز دوشنبه، ششم تیر ماه نتایج آزمون فوق العاده مرکز اعلام شود اما اختلاف نظرى در مورد نحوه محاسبه نمرات وجود دارد. امروز ظهر جلسه‌اى داریم اگر به جمع‌بندى برسیم در اولین فرصت نتایج را اعلام مى‌کنیم. نتیجه این جلسه به نفع داوطلبان است.»

خرید آنلاین کتاب حقوقی و وکالت و قوانین و کتب کاربردی حقوق

یک دیدگاه

  1. نتایج رو نگه داشتن ببینن که چطور می تونن از قبولی ها حذف کنن یا چه سخت گیری ای تو ازمون عملی اعمال کنن که بیشتر پذیرفته شدگان رد بشن .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا