اخبار کانون هاویژه

برگزاری دیر هنگام مجمع عمومی کانون وکلای مرکز در خصوص مصوبات اخیر مجلس

وکلاپرس- در حالی که اکثر کانون های وکلای کشور در واکنش به مصوبات اخیر مجلس، اقدام به برگزاری مجمع عمومی، تجمع اعتراضی، تعطیلی و … کرده اند، مجمع عمومی کانون وکلای مرکز قرار است ۱۲ شهریور ماه برگزار شود.

به گزارش وکلاپرس مصوبه روز ۲۹  مرداد ماه مجلس شورای اسلامی با تنزل استقلال حرفه وکالت و سلب اختیار صدور، تمدید و ابطال پروانه وکالت از نهاد وکالت موجی از اعتراضات را در بین وکلا و کانون های وکلای سراسر کشور به همراه داشته است.

بسیاری از کانون ها با انتشار بیانیه، اعتراض خود را به این مصوبه اعلام کرده و برخی کانون ها از جمله کانون های وکلای دادگستری فارس، آذربایجان غربی، خراسان (رضوی و جنوبی)، لرستان، کرمانشاه، یزد، چهارمحال و بختیاری و… نیز اقدام به تجمعات اعتراضی کرده اند.

همچنین برخی کانون ها از قبیل البرز، کرمانشاه، آذربایجان غربی، کرمان، همدان، ایلام و … در واکنش به این مصوبه فعالیت های نهاد خود را برای یک یا دو روز تعطیل اعلام کرده اند.

بیشتر بخوانید:

 کانون وکلای دادگستری مرکز نیز ضمن انتشار بیانیه ای قرار بود در روزهای پیش رو اقدام به برگزاری مجمع عمومی کند که بر اساس اخبار و اطلاعیه ها برگزاری این مجمع با تعویق همراه شده و قرار است هفته آتی مورخ ۱۲ شهریور ماه برگزار شود.

با توجه به اینکه کانون وکلای مرکز بزرگترین و ذی نفوذ ترین کانون در بین کانون های وکلای ۲۸ گانه سراسر کشور است، انتظار می رفت مجمع عمومی این نهاد بسیار زودتر از موعد اعلامی برگزار شود!

اطلاعیه برگزاری مجمع عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز

روابط عمومی کانون وکلای مرکز در خصوص برگزاری مجمع عمومی این کانون در اطلاعیه ای اعلام کرده است:

برگزاری مجمع عمومی بطور فوق العاده کانون وکلای دادگستری مرکز

  • زمان: یکشنبه ١٢ شهریور ١۴٠٢
  • ساعت: ١۵ الى ١٨
  • مکان: دانشگاه شهید بهشتی – سالن ابوریحان بیرونى

لغو مراسم کانون وکلای دادگستری مرکز در سال گذشته

گفتنی است گرد همایی اسفند ماه سال گذشته کانون وکلای دادگستری مرکز به مناسب برگزاری جشن استقلال که قرار بود در سالن وزارت کشور برگزار شود با حواشی بسیاری همراه بود و تنها چند ساعت قبل از برگزاری مراسم لغو شد.

حال باید دید مجمع عمومی این نهاد که قرار است هفته آینده برگزار شود، بدون حواشی و مشکلات برگزار خواهد شد یا خیر!

‫۴ دیدگاه ها

  1. شما علیه نظام قد کشیدید والا امام راحل مگه نگفت مجلس در راس همه امور است به قانون مجلس شما اعتنا نمکنید وای برای دفاعیاتون که برای موکلین نان انجام دادید مگه براساس همان قوانین مجلس رای نگرفتید چه دردتون گرفت این قانون هم از همان مجلس تازه هوشیار شده است دوره ششم مجلس همه نوع فریب به مجلس دادیدوهرچه خواستید گرفتید

  2. تقلا و استفاده از پول و نفوذ وکلا جهت ادامه انحصار طلبی و فشار بر مجلس
    یک کار مجلس اگه درست باشه همین مصوبه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا